tinder gold czy warto

Ostatnia aktualizacja 15 lipca 2022 przez Redakcja

Co to jest Tinder wie niemal każdy kto myśli o randkowaniu, ale co to jest Tinder Gold to nie jest wiedza już tak powszechna. Znalezienie drugiej połówki przy pomocy Tindera jednym osobom przychodzi łatwiej innym nieco ciężej i to zmyślą o tych drugich został stworzony Tinder Gold. Ograniczona liczba polubieni wpływa istotnie na szansę znalezienia pary, ozłocona wersja natomiast niweluje ten problem. W tym artykule dokładnie wytłumaczymy Ci czym jest Tinder Gold, jak działa, gdzie kupić, ile kosztuje i co najważniejsze czy warto go kupić.

Co to jest Tinder Gold?

Dokładny opis Tindera znajdziesz w jednym z naszych osobnych artykułów, na potrzeby tego tekstu wspomnimy, tylko, że jest to najpopularniejsza aplikacja do randkowania, z której miesięcznie korzysta około 80 milionów ludzi.

Znalezienie pary wśród tak dużej liczby osób nie powinno stanowić problemu, ale nie dla wszystkich.

Większość użytkowników aplikacji to mężczyźni, a jakby tego było mało, kobiety są bardziej skrupulatne w swoich wyborach. Zdecydowanie rzadziej przesuwają profile w prawo a tym samym mężczyźni mają naprawdę trudne zadanie w znalezieniu pary.

Tinder Gold to płatna wersja Tindera, którą można zakupić na miesiąc, pół roku albo rok.  W zamian zyskujemy dostęp do opcji, które zwiększają znalezienie pary.

Jak działa Tinder Gold i co daje?

Konto, które zostało ulepszone do wersji Tinder Gold ma więcej możliwości względem darmowego Tindera. Główne zalety Tinder Gold to:

 • Nielimitowane polubienia,
 • Możliwość zobaczenia osób, które nas polubiły,
 • 5 superlajków,
 • Paszport Tindera pozwalający zmienić lokalizację,
 • Jednorazowe zwiększenie widoczności na 30 minut,
 • Możliwość cofnięcia odrzucenia,
 • Brak reklam

Całkiem sporo tych opcji, ale należy pamiętać, że Tinder Gold jest rozwinięciem opcji Tinder Plus, która również pozwala na przeglądanie dowolnej ilości profili i jest tańsza.

Nielimitowane polubienia

Najważniejszą zaletą Tindera Gold jest możliwość przesuwania dowolnej liczby profili w prawo. W wersji darmowej posiadamy ograniczenia zbliżone do 50 przesunięć na 12 godzin, dokładny limit omawiamy w artykule o tym, ile można dać polubieni na Tinderze (jest to szerszy temat).

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że choćby dla tej opcji warto zainteresować się Tinderem Gold. Dotyczy to jednak głównie osób, które mają problem ze znalezieniem pary a notorycznie wykorzystują dzienny limit polubień.

Możliwość zmiany lokalizacji

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w Tinder Gold jest również możliwość zmiany lokalizacji. Darmowe konto ogranicza nam widoczność osób w promieniu 161 km od obecnej lokalizacji. W płatnej wersji mamy możliwość edytowania obecnej lokalizacji a tym samym zapoznania się z osobami z innych miast, krajów czy nawet kontynentów.

Tinder Paszport to doskonała opcja dla osób, które przeprowadzają się w nowe miejsce i nie chcą być tam samotne. Dzięki niemu można poznać nie tylko drugą połówkę, ale również nowych znajomych.

Opcja ta wykorzystywana jest również jako potwierdzenie lub sprawdzenie swojej atrakcyjności wśród użytkowników z innych regionów świata. Chcesz wiedzieć, czy będziesz mieć branie w Azji albo Ameryce Południowej? Paszport Tindera Ci to umożliwi.

Zobaczenie polubienia

Świadomość, że nas ktoś pulubił, a nie możemy zobaczyć kto bywa frustrująca. Prawda jest taka, że są to w głównej mierze osoby, które odrzuciliśmy albo nie spełniają naszych kryteriów wyszukiwania. Rzadko zdarza się tak, że po odblokowaniu listy polubieni nagle znajdziemy kilka dopasowani.

Naturalnie możemy znaleźć tam również osoby, które przez przypadek zostały przesunięte na lewą stronę, jednak ta opcja Tinder Gold wydaje się być mało wartościowa.

Superlajki

Ulepszone polubienia, czyli tzw. superlajki sprawiają, że osoba, którą polubisz zobaczy przy Twoim profilu niebieską poświatę na dole Twoje zdjęcia. Powie jej to, że bardzo się nią interesujesz co ma swoje plusy i minusy.

 

Superlajki bez dwóch zdań bardziej Cię wyróżniają, ale sprawiają również, że możesz wydawać się desperatem. Danie superlajka z góry pokazuje obdarowanej, że nie musi się nawet starać, bo to Ty będziesz dążyć do spotkania. Dlatego radzimy potestować tę opcję, gdyż jest to miecz obusieczny.

Daj drugą szansę

Ile razy zdarzyło Ci się przesunąć czyjś profil w lewo potem bardzo żałując? Pewnie nie raz, Tinder Gold pozwala na cofnięcie swoich wyborów, zarówno osób odrzuconych jak i polubionych. Możesz zmienić decyzję na temat ostatniej osoby, na którą głosowałeś.

Ta sama zasada tyczy się superlajków, jeśli został użyty wystarczy cofnąć decyzję i zostanie zwrócony do Twojej puli.

Zwiększ swoją widoczność z Boostem

Boosty widoczności to opcja, którą można zakupić osobno, ale w Tinder Gold dostaje się jeden taki Boost co miesiąc. Wedle informacji zawartych w aplikacji Twoja widoczność jest zwiększana blisko 10 razy na czas 30 minut.

tinder gold boost

Twój profil zostaje wyświetlany częściej głosującym dziewczynom lub chłopakom. Z jednej strony lepiej jest uruchomić boost w godzinach wieczornych, z drugiej zaś warto przetestować go w godzinach porannych, gdy „konkurencja” jest mniejsza.

Brak reklam

Ostatnim aspektem, o którym warto wspomnieć w kwestii zalet Tinder Gold jest brak reklam. Jest to niewielka różnica, gdyż reklamy na Tinderze nie są bardzo uciążliwe, pojawiają się często, ale wystarczy przesunąć je w lewo i po problemie. Niemniej warto wiedzieć, że jest to jedna z korzyści konta TInder Gold.

Tinder Gold gdzie kupić?

Wiesz już co daje Tinder Gold i poniekąd czy warto go kupić teraz odpowiedzmy sobie na pytania, gdzie kupić Tinder Gold i ile kosztuje.

Pierwszym miejscem, w którym można zakupić Tinder Gold jest sama aplikacja lub strona internetowa. Cały proces sprowadza się do wprowadzenia danych karty debetowej lub kredytowej i zaakceptowania płatności. Żeby kupić Tinder Gold:

 1. Uruchom aplikację Tinder,
 2. Kliknij ikonę swoje zdjęcia w lewym górnym rogu,
 3. Wybierz Ustawienia,
 4. Z dostępnych opcji wybierz Tinder Gold,
 5. Określ okres subskrypcji,
 6. Wprowadź dane karty i zaakceptuj.

Gotowe, od tej pory Twoje konto zyska wszystkie benefity z Tinder Gold. Jednak to nie jedyna opcja na kupienie Tindera Gold, istnieją również karty podarunkowe.

Miejsca, w których kupisz kartę podarunkową Tinder Gold:

 • empik.com,
 • mediaexpert.pl,
 • home.pl.

Kod wysyłany jest w wersji elektronicznej, ceny na wszystkich stronach są identyczne. W chwili pisania artykułu 1 miesiąc to koszt 57,55 zł.

Tinder Gold cena

Skoro jesteśmy przy cenie, to powiedzmy sobie, ile kosztuje Tinder Gold i jak ta opcja wypada na tle konkurencji. Jest to temat mocno problematyczny, dlatego więcej informacji o nim znajdziesz w artykule „Ile kosztuje Tinder”, musisz wiedzieć, że ceny różnią się w przeglądarce na komputerze i telefonie.

Przed zakupem koniecznie porównaj, która opcja wychodzi taniej.

Ceny w aplikacji:

 • Tinder Gold na 1 miesiąc kosztuje 117,15 zł.
 • Tinder Gold na 6 miesięcy kosztuje 58,59 zł/msc.
 • Tinder Gold na 12 miesięcy kosztuje 39,06 zł/msc

Ceny na stronie w przeglądarce:

 • Tinder Gold na 1 miesiąc kosztuje 105,43 zł.
 • Tinder Gold na 6 miesięcy kosztuje 52,73 zł/msc.
 • Tinder Gold na 12 miesięcy kosztuje 35,16 zł/msc

Jak widzisz im dłuższy okres subskrypcji tym niższa miesięczna cena. Konkurencja pod postacią Badoo posiada bardzo zbliżone cenowo konto premium.

Tinder Gold rabat

Tinder co pewien czas organizuje promocje -50% na Tinder Gold, są one na tyle częste, że warto na nie poczekać. Jeśli jednak nie chcesz tego robić możesz rozejrzeć się za rabatami. Z góry jednak uprzedzamy, że wymagają one zazwyczaj płatnej interakcji.

Jedną z firm oferujących rabat na Tindera Gold jest Orange, z ich ofertą można zapoznać się w poniższym linku.

Z naszego punktu widzenia warto pomyśleć o zakupie wspomnianej karty podarunkowej, która w cenie 57 zł pozwala na miesięczne korzystanie z Tinder Gold.

Czy warto kupić Tinder Gold?

Czas przejść do podsumowania, pozbierajmy wszystkie informacje i zastanówmy się czy warto kupić Tinder Gold.

Jak to często bywa decyzja zawsze powinna być podjęta samodzielnie. Tinder w wersji darmowej nie ogranicza nas pod kątem pisania do innych osób a i 50 lajków na 12 godzin wydaje się być dobrą opcją.

Jednak Tinder Gold ma kilka fajnych opcji, zwłaszcza dla osób, które lubią przesuwać profile i mają na to czas. W takim wypadku 50 lajków to zdecydowanie za mało a nieograniczone polubienia i zmiana lokalizacji wydają się być ciekawymi motywami.

Warto zaznaczyć, że konto Tinder Plus, które jest tańsze również daje dostęp do nieograniczonych polubieni. Dlatego należy ustalić na czym najbardziej nam zależy i wybrać najkorzystniejszą cenowo opcję.

My mimo wszystko Tinder Gold polecamy, choć w subskrypcji jednomiesięcznej. Jeśli ta opcja Ci się sprawdzi, prawdopodobnie znajdziesz osobę, której szukasz i nie będziesz potrzebować konta na dłuższy okres. Jeśli nie, to znaczy, że płacenie nie ma większego sensu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział dogłębnie na wszystkie tematy związane z Tinder Gold.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %