tinder ikony co oznaczaja

Ostatnia aktualizacja 15 lipca 2022 przez Redakcja

Tinder to bez dwóch zdań fenomen nie tylko randkowy, ale również społeczny. Każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników szukających miłości. Aplikacja sama w sobie jest przejrzysta, ale nie wszyscy użytkownicy wiedzą co znaczy ikona pioruna czy symbol diamentu. W tym artykule postaramy Ci się dokładnie wytłumaczyć czym są ikony na Tinderze i jakie mają znaczenie. Jeśli ten temat Cię interesuje to zapraszamy do lektury!

Tinder ikony co oznaczają?

Tinder jest naprawdę dość intuicyjną aplikacją m.in. dzięki zastosowaniu klarownych ikon. Jednak poza oczywistymi symbolami znajdują się również ikony, których znaczenie jest bardziej enigmatyczne.

ikny tinder co oznaczaja

Co oznaczają ikony na Tinderze?

  • Ikona zielonego serca – polubienie danego profilu,
  • Ikona czerwonego krzyżyka – odrzucenie danego profilu,
  • Ikona zakręconej strzałki – powrót do odrzuconego profilu,
  • Ikona niebieskiej gwiazdy – super like czyli wyróżnione polubienie,
  • Ikona fioletowej błyskawicy – wyróżnienie profilu przez 30 minut,
  • Niebieski ptaszek przy profilu – zweryfikowany profil,
  • Ikona diamentu – profil zaproponowany przez aplikację.

Tak z grubsza prezentuje się omówienie ikon Tindera, przejdźmy teraz do bardziej szczegółowego omówienia poszczególnych symboli.

Ikona zielonego serca

Podstawową ikoną jest ikonka zielonego serca, po której kliknięciu aplikacja uznaje, że dana osoba się nam spodobała.

Jeśli osoba, której daliśmy serduszko również je kliknie, gdy zostanie jej wyświetlony nasz profil nastąpi połączenie w parę. Od tej pory możecie ze sobą pisać i rozwijać swoją znajomość.

Ikona krzyżyka

Drugą z podstawowych ikon jest czerwony krzyżyk, symbol odrzucenia. Jeśli przesuniesz profil osoby w lewo albo wciśniesz ikonę krzyżyka dasz do zrozumienia, że dana osoba nie jest w Twoim typie.

Pamiętaj jednak, że darmowe konto nie uprawnia do powrotu do odrzuconych profili. Dlatego odradzamy szybkie przesuwanie profili, bo można odrzucić przez przypadek osobę, która się nam spodobała.

Ikona powrotu

Ikona żółtej strzałki symbolizującej powrót do dopiero co odrzuconego profilu jest widoczna cały czas, ale za możliwość korzystania z tej opcji należy wykupić co najmniej konto Tinder Plus. Z tej opcji nie korzysta się zbyt ciężko, ale warto wiedzieć co oznacza ten symbol.

Co oznacza błyskawica na tinderze?

Tinder Boost, za który odpowiada fioletowa błyskawica pozwala wyróżnić nasz profil przez najbliższe 30 minut. Aplikacja przez ten czas częściej wyświetla nasz profil co zwiększa nasze szanse na znalezienie pary.

Zgodnie z zapewnieniami twórców aplikacji kliknięcie ikony błyskawicy zwiększa 10-krotnie liczbę wizyt na Twoim profilu.

Faktycznie podczas uruchomionego boostu łatwiej jest znaleźć parę i dostaje się więcej polubieni. Warto być w tym momencie online i aktywnie przeglądać profile, gdyż nasze konto będzie wyświetlane osobom, które są również online.

tinder ikona blyskawicy

Niestety jak nietrudno się domyślić ta opcja nie jest darmowa. Użytkownik ma możliwość wykupienia samych boostów albo zakupienia Tinder Gold gdzie dostajemy darmowe doładowanie.

Teoretycznie Boost najlepiej uruchomić w momencie, gdy na Tinderze jest najwięcej osób, czyli wieczorami szczególnie w piątki i weekendy oraz święta.

Z drugiej strony uruchomienie go w mniej popularne godziny sprawia, że konkurujemy z mniejszą liczbą osób i bardziej się wyróżnimy. Spróbuj obu rozwiązań i wybierz najlepsze.

Ikona niebieskiej gwiazdy

Ostatnią ikoną, która realnie wpływa na nasze działania w aplikacji Tinder jest niebieska gwiazda. Rejestrując się pierwszy raz w aplikacji otrzymujemy jeden Super Like, który działa w taki sam sposób jak zielone serce, ale bardziej wyraźnie.

Niebieskiej gwiazdy należy używać wyłącznie w momentach, gdy ktoś bardzo się nam spodoba. Jeśli otrzymasz takiego like to oznacza, że ktoś jest tobą bardzo zainteresowany. O tym czy ktoś dał Ci super like będziesz wiedzieć, gdy pojawi się profil tej osoby. Zobaczysz, że u dołu występuje niebieski gradient, który sugeruje super like.

Warto dodać, że profile dające super like wyświetlają się w pierwszej kolejności.

Tinder co oznacza niebieski ptaszek?

Zmorą większości portalów i aplikacji randkowych jest wiele fejkowych kont zakładanych w celu wyłudzenia pieniędzy. Tinder pod tym względem wypada bardzo dobrze, gdyż zdecydowana większość użytkowników to prawdziwe osoby.

Jednym z aspektów potwierdzających tożsamość danej osoby jest niebieski ptaszek znajdujący się przy jej imieniu. Oznacza to, że osoba przesłała swoje zdjęcie w celu weryfikacji tożsamości.

Jednak to, że ktoś nie ma ikony niebieskiego ptaszka nie oznacza, że jest nieprawdziwą osobą, po prostu nie wykonał takiej weryfikacji.

Tinder zielona kropka co to znaczy?

Idąc dalej mamy ikonę zielonej kropki, która wyświetlana jest przy tekście „Ostatnia aktywność”. Znaczenie tej ikony jest bardzo intuicyjne, oznacza ona, że w przeciągu ostatnich 24 godzin ta osoba była zalogowana.

Jeśli chcesz zwiększyć zainteresowanie swoim profilem zalecamy logować się raz dziennie, aby zielona kropka była zawsze aktywna. Jak pokazują różne eksperymenty osoby, które były ostatnio aktywne dostają więcej polubieni.

Tinder co oznacza czerwona kropka?

Czerwona kropka pojawiająca się przy ikonie dymków oznacza, że masz nową wiadomość albo nową parę. Nie czekaj i sprawdź kto na Ciebie czekaj! Im szybciej odpowiesz tym większa szansa, że nawiążesz relację, która doprowadzi do pierwszej randki.

Jak widzisz Tinder bogaty jest w ikony, ale ich zrozumienie nie jest niczym trudnym. W tym artykule omówiliśmy większość ikon występujących w aplikacji Tinder. Jeśli masz jeszcze pytania odnośnie symbolów na Tinderze, daj znać w komentarzu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
50 %