Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2023 przez Redakcja

Tinder podobnie jak inne aplikacje używa współrzędnych GPS do określenia Twojej lokalizacji. Dzięki temu jest w stanie zaproponować Ci potencjalnych partnerów lub partnerki z twojej okolicy. Takie działanie prowadzi do częstszego łączenia w pary co ma wpływ na temat samej aplikacji. Przyjrzyjmy się wspólnie temu jak działa lokalizacja w Tinderze

Tinder lokalizacja – jak działa?

Już podczas zakładania konta jesteśmy informowani, że Tinder do poprawnego działania wymaga posiadania włączonej lokalizacji. Jakby tego było mało, jeśli nie zezwolimy aplikacji na odczytywanie naszej lokalizacji to nie będziemy mogli z niej korzystać.

Ktoś powie, że to element śledzący, ale nikt nie każe nam z Tindera korzystać a dzięki tej opcji naprawdę dużo łatwiej jest łączyć ludzi w pary.

tinder jak dziala lokalizacja

Tinder nie posiada zbyt wielu filtrów, które pozwalają szukać potencjalnych partnerów i partnerek. Podczas gdy inne aplikacje pozwalają określić co najmniej kilka filtrów, tak Tinder ogranicza się do lokalizacji i wieku.

Aplikacja pokazuje nam użytkowników oddalonych od naszej lokalizacji w takim stopniu jak mam to ustalone w ustawieniach. Dzięki temu prostemu zabiegowi, możemy nie tylko łączyć się z ludźmi, którzy faktycznie znajdują się w pobliżu, ale również mamy możliwość przeglądania profili osób z dalszych miejscowości.

Kiedy Tinder aktualizuje odległość?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie lokalizacji Tindera jest to, kiedy Tinder aktualizuje odległość. Odpowiedź jest bardzo prosta i brzmi:

Tinder aktualizuje odległość w momencie połączenia się z siecią. Jeśli Twoja aplikacja ma dostęp do internetu i będzie ciągle włączona to aktualizacja będzie następować co około 10 minut.

W przypadku braku połączenia internetowego lub wyłączenia aplikacji, Tinder zaktualizuje odległości przy ponownym uruchomieniu aplikacji i połączeniu z siecią.

Czy lokalizacja na Tinder zmienia się automatycznie?

Tak, lokalizacja na Tinder zmienia się automatycznie, zależnie od naszego położenia. Warunkiem poprawnej aktualizacji jest połączenie z internetem i posiadanie uruchomionej aplikacji (może być w tle).

Jak zmienić lokalizację na Tinderze?

W chwili obecnej nie ma darmowego sposobu na zmianę lokalizacji na Tinderze chyba, że masz więcej czasu i chcesz testować metod z serwerami VPN.

Podstawową metodą na zmianę lokalizacji jest skorzystanie z konta premium, które daje dostęp do tzw. „paszportu Tindera”. Jest to opcja pozwalająca na dowolną zmianę lokalizacji niezależnie od naszego położenia.

Jak włączyć lokalizację Tinder?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie już przy zakładaniu konta aplikacja wyświetli komunikat o konieczności pobrania danych lokalizacyjnych. Na systemach iOS i Android mamy do wyboru trzy opcje:

 • Zezwalaj tylko podczas używania aplikacji,
 • Odmów,
 • Odmów i nie pytaj ponownie.

Jeśli odmówimy aplikacja nie pozwoli się nam zalogować i nie będziemy mogli korzystać z jej funkcjonalności.

tinder lokalizacja

Tinder przy każdym uruchomieniu będzie pytał o to czy może pobrać lokalizację, chyba że wybierzesz ostatnią opcję, wtedy konieczne będzie zezwolenie na pobranie danych GPS z poziomu ustawień telefonu.

Jak wyłączyć lokalizację Tinder?

Godząc się na włączenie śledzenia lokalizacji, nie będziesz dostawać komunikatów o tym czy Tinder może pobrać Twoje dane GPS. Dlatego wyłączenie lokalizacji jest mniej intuicyjne, ale bardzo proste. W tym celu wykonaj poniższą instrukcję.

 1. Wejdź w ustawienia telefonu
 2. Wybierz zakładkę Aplikacje,
 3. Znajdź Tinder,
 4. Wybierz „Uprawnienia”
 5. Następnie Lokalizacja -> Odmów

Gotowe, od tej pory Tinder nie zna Twojej lokalizacji. Naturalnie możesz włączyć ponowne lokalizowanie telefonu w dowolnym momencie, wystarczy wejść w to samo miejsce i wybrać „Zezwalaj tyko podczas używania aplikacji”.

Jak ukryć lokalizację na Tinderze?

Przeglądając profile użytkowników Tindera możesz zauważyć, że nie wszyscy mają podaną w swoim profilu lokalizację. Ukrycie lokalizacji jest możliwe wyłącznie, gdy posiada się konto premium, wystarczy już wersja Tinder Plus.

Z tej opcji korzystają chętnie osoby, które poszukują par daleko od miejsca zamieszkania i nie chcą, aby odległość była czynnikiem zniechęcającym do nawiązania znajomości.

Tinder błędna lokalizacja

Dlaczego Tinder pokazuje złą lokalizację? Przyczyn może być kilka 6.sród głównych powodów, z których wyświetlana jest błędna lokalizacja warto wymienić:

 • Problemy techniczne wewnątrz aplikacji,
 • Podróżujesz szybkim pociągiem i Tinder nie nadąża z aktualizacją lokalizacji,
 • Masz wyłączone usługi lokalizacyjne w telefonie,
 • Masz starą wersję aplikacji,
 • Wi-Fi, z którym się łączysz ma ustawioną inną lokalizację.

Naprawienie błędu lokalizacji powinno być dopasowane do charakterystyki problemu. Często pomaga restart telefonu lub wylogowanie się i ponowne zalogowanie do aplikacji.

Tinder pobiera dane lokalizacyjne by Twoje odczucia korzystania z aplikacji były bardziej przyjazne. Brak włączonej lokalizacji jest jednoznaczny z brakiem możliwości korzystania z aplikacji. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, kiedy Tinder aktualizuje odległość i jak działa lokalizacja w Tinderze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %