tinder match

Relacje damsko-męskie a właściwie ich nawiązywanie zawsze stanowiło pewien problem. Internet sprawił, że choć łączenie się w pary jest prostsze to nie każdy korzysta na tym w równym stopniu. Dziś ciężko wyobrazić sobie szukanie partnera czy partnerki poza internetem. Naturalnie wciąż wiele osób poznaje się offline, ale to takie aplikacje jak Tinder przejęły na siebie zadanie łączenia ludzi w pary. Nie bez powodu wspominamy o Tinderze i parach, gdyż chcemy Ci wytłumaczyć co to jest match na Tinderze i co zrobić, aby mieć ich jak najwięcej.

Co to jest match na Tinderze?

Tinder to bardzo wygodne miejsce do poznawania innych osób. Ma swój specyficzny slang i dość powierzchownie traktuje ludzi a mimo to wciąż przybywa mu użytkowników.

Aplikacja tinder zyskała ogromną popularność za sprawą łatwości obsługi. Wystarczy przesunąć profil w prawo, aby go polubić lub w lewo, aby go odrzucić. Gdy osoba, którą polubimy odwzajemni nasze polubienie dochodzi do łączenia w parę, czyli tzw. match.

 • Match na Tinderze oznacza zdobycie nowej par, z angielskiego match – dopasowanie.

Matchem nazywa się również osobę, z którą dostało się parę.

Jak Tinder matchuje ludzi?

Taraz gdy już wiesz czym jest match na Tinderze warto wspomnieć jak on działa od strony technicznej.

Jako użytkownik Tindera nie masz wielkiego wpływu na to jakie osoby są Ci wyświetlane. W swoim profilu możesz ustawić filtr:

 • Wieku,
 • Odległości.

Tinder będzie pokazywał Ci wyłącznie osoby spełniające Twoje wymagania. Niestety nie mamy 100% pewności jak działa algorytm Tindera i na jakiej podstawie pokazuje Ci potencjalne matche. Jednak z pewnych wypowiedzi osób tworzących aplikację oraz doświadczeń użytkowników można dojść do ciekawych wniosków.

Przez lata Tinder bazował na współczynniku ELO, który określał atrakcyjność ludzi na podstawie tego jak często są przesuwani w prawo (czyli dostają polubienia) oraz od tego jak popularne osoby im tych polubieni udzielają. Teoretycznie od czerwca 2022 Polska nie jest już objęta współczynnikiem ELO, a każdy użytkownik ma równe szanse.

W tej kwestii można wierzyć lub nie Tinderowi, ale to co możesz zapewne zauważyć to, że po polubieniu konkretnego typu kobiet lub mężczyzn to właśnie w pierwszej kolejności będą Ci się wyświetlać profile takich osób.

Zakładając, że Twój potencjalny match ma mieścić się w przedziale 20-40 lat i mieszkać do 100 km od Ciebie to nie znaczy, że Tinder wyciągnie średnią i będzie pokazywał Ci głównie osoby około 30 mieszkające około 50 km od Twojej lokalizacji.

Aplikacji zależy na tym abyś miał jak najwięcej matchy a co za tym idzie, będzie pokazywać Ci osoby podonbne do tych, które polubiłeś. Oznacza to, że mając wspomniany filtr 20-40 lat a lajkując głównie osoby w wieku 20-25 lat to one będą Ci pokazywane w pierwszej kolejności.

Tak samo wygląda sprawa z informacjami zawartymi w opisie. Tinder rozpoznaje nie tylko zainteresowania, które można wybrać z poziomu aplikacji, ale również treść opisów tworzonych przez użytkowników.

Będziesz częściej przesuwać w prawo osoby lubiące sport, prawdopodobnie będziesz widzieć więcej takich profili.

Jak mieć więcej matchy na Tinderze?

Każdy użytkownik Tindera czeka na match. Informacja o nowym dopasowaniu pobudza i w pewien sposób uszczęśliwia w końcu to kolejna opcja na poznanie fajnej osoby. Jednak statystyki są brutalne szczególnie w przypadku mężczyzn, którzy nie mogą liczyć na zbyt wiele matchy na Tinderze.

 • Kobiety mają 10% matchy,
 • Mężczyźni mają 0,6% matchy.

Jak widzisz różnice są ogromne, zwłaszcza gdy przełoży się to na większe liczby. Z drugiej strony nie oznacza to, że kobiety mają łatwo, gdyż wielu mężczyzn liczy na to, że zostaną zauważeni przez najbardziej atrakcyjne użytkowniczki aplikacji. Tak dzieje się bardzo rzadko co również ma wpływ na niższy poziom matchy na Tinderze.

Tinder daje swoim użytkownikom szereg płatnych możliwości zwiększenia swoich szans na match. Problem polega na tym, że są one płatne a ich skuteczność bywa wątpliwa. Chcąc zwiększyć liczbę matchy na Tinderze przez możliwości jakie daje aplikacja możesz kupić:

 • Super Like,
 • Boost Widoczności,
 • Konto premium z nielimitowaną liczbą polubień.

O każdej z tych opcji pisaliśmy szerzej w osobnych artykułach, do których lektury zachęcamy. Zdecydowanie najlepszą opcją jest możliwość przesuwania nielimitowanej liczby profili w ciągu dnia.

Standardowy limit polubień to około 50 na dzień, a konto premium go znosi. Osoby spędzające dużo czasu w aplikacji mogą zastanowić się nad zakupem konta premium lub skorzystania z alternatyw dla Tindera.

Poza płatnymi opcjami, Tinder pozwala edytować profil pod kątem zdjęć i opisu. Nie ukrywajmy to zdjęcie mają kluczową rolę. To one przyciągają uwagę i dają pierwsze wrażenie, które może skończyć się matchem.

Dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o:

 • Dodanie 3-4 zdjęć dobrej jakości,
 • Dodaj treściwy opis,
 • Wybierz odpowiednie zainteresowania.

To głównie te 3 czynniki wpływają na to czy ktoś ma match na Tinderze. Tinder pozwala na dodanie wielu zdjęć, ale ogranicz się do 3-4 to w zupełności wystarczy. Pamiętaj, że każde kolejne zdjęcie to szansa na to, że coś na nim się nie spodoba i ktoś zrezygnuje z polubienia Twojego profilu.

Zdjęcia powinny być dobrej jakości, pokazywać Cię samego, ewentualnie ostatnie zdjęcie może być w grupie znajomych, ale musisz być na pierwszym planie.

Zdecydowana większość użytkowników Tindera nie ma opius, już samo napisanie kilku zdań przykuwa uwagę i zatrzymuję osobę na Twoim profilu. Nie sil się w opisie na oryginalność, poinformuj o swoich zainteresowań czy podejścia do życia.

Jak usunąć match na Tinderze?

tinder jak usunac match

Gdy już masz wystarczająco matchy albo dopasowało Cię do osoby, którą przypadkowo polubiłeś masz możliwość usunięcia takiej par, wystarczy postępować wedle poniższej instrukcji.

 1. Kliknij ikonkę rozmów i par w dolnym menu,
 2. Stuknij w osobę z pary,
 3. Kliknij ikonę tarczy,
 4. Wybierz opcję Usuń [imię] z listy Matchów.
 5. W oknie „Czy chcesz usunąć tego użytkownika z listy par?” wybierz Tak, usuń.

Jak widzisz usunięcie matcha nie jest trudne i na pewno dasz sobie z tym radę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć co znaczy match na Tinder i dlaczego tak ważne jest ab mieć ich jak najwięcej. Zapraszamy również do naszych pozostałych artykułów, który pomogą Ci lepiej zrozumieć jak działa Tinder.