Ostatnia aktualizacja 12 grudnia 2022 przez Redakcja

Tinder nie działa co robić w takim przypadku? Należy zacząć od ustalenia przyczyny awarii, a tych może być kilka. Dobra informacja jest taka, że nawet ostateczność jaką jest usunięcie aplikacji nie ma wpływu na nasze konto i utratę par. Aplikacje randkowe jak Tinder mają zapewniać dostęp do niezakłóconej komunikacji z potencjalnymi parami, jednak czasem dochodzi do błędów czy awarii, które zakłócają działanie aplikacji. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze pytania tyczące się usterek na Tinderze oraz tego dlaczego nie możesz pobrać Tindera.

Tinder nie działa – możliwe przyczyny awarii

Tinder każdego dnia obsługuje miliony użytkowników i zasadniczo rzadko kiedy zdarzają się masowe awarie, za które można obwiniać aplikację. Częściej problem leży po stronie urządzeń na których przeglądamy Tindera.

Wśród najpopularniejszych przyczyn nie działania Tindera znajdziemy:

 • Problemy z serwerami,
 • Problemy z Twoim połączeniem sieciowym,
 • Brak aktualizacji aplikacji,
 • Brak włączonych danych mobilnych,
 • Inne aplikacje włączone w tle np. VPN.

Pełna lista najczęściej zdarzających się problemów wraz ze sposobami ich rozwiązywania znajduje się na oficjalnej stronie Tindera w zakładce pomoc.

Skoro znamy już najczęstsze przyczyny niedziałania Tindera, zajmijmy się sposobami ich rozwiązania, zaczynając od tych związanych z łącznością.

Sprawdź serwery Tindera

tinder awaria

Pierwszym co zalecamy zrobić to skorzystania z aplikacji online odbierających informacje od innych użytkowników o problemach z działaniem aplikacji. Jedną z najpopularniejszych tego typu stron jest:

Wykres zamieszczony na stronie pokazuję liczbę zgłoszeń z ostatnich 24 godzin. Nagły wzrost na wykresie może sugerować, że doszło do awarii serwerów.

Należy jednak pamiętać, że jest to wyłącznie swoistego rodzaju badanie, a nie rzeczywisty stan serwerów. Łączenia z serwerami Tindera i wykrywania awarii dokonuje poniższa strona:

Jeśli tutaj również wszystko będzie w porządku to oznacza, że serwery Tindera działają i problem jest bezpośrednio w aplikacji albo na Twoim urządzeniu.

Sprawdź swoje połączenie sieciowe

tinder sprawdzenie czy dziala

Tinder działa wyłącznie w trybie online. Logując się do aplikacji czy strony internetowej łączymy się z serwerami Tindera. Gdy nasz internet nie domaga występują problemy nie tylko z Tinderem, ale również innymi stronami i aplikacjami.

Stan łącza można sprawdzić w bardzo prosty sposób na stronie fast.com, możesz również otworzyć wiersz poleceń i wpisać komendę ping Tinder.com.

 1. Otwórz start,
 2. Wpisz CMD i uruchom wiersz poleceń,
 3. Wpisz „ping tinder.com” i kliknij enter,
 4. Sprawdź czy jakaś liczba pakietów została utracona.

Gdyby okazało się, że występuje problem z łączem zrestartuj modem lub router odczekując 30 sekund do ponownego włączenia. W kolejnym kroku ponownie wykonaj test, gdyby problem z łącznością się ponawiał skontaktuj się z usługodawcą.

Skorzystaj z danych mobilnych

Ten punkt zarezerwowany jest dla osób, które mają problemy z internetem i chcą skorzystać z aplikacji Tinder bez czekania na rozwiązanie problemów. Przejście na transmisję danych komórkowych jest bardzo proste, wystarczy odłączyć się od sieci Wi-Fi i włączyć dane komórkowe.

Sprawdź działanie Tindera na innym urządzeniu

Jak już potwierdzisz, że serwery Tindera działają prawidłowo warto sprawdzić, czy problemem jest Twoje urządzenie. Jeśli korzystasz z aplikacji i masz dostęp do komputera zaloguj się na nim na swoje konto Tindera.

W przypadku gdy na drugim urządzeniu nie będą występować problemy, najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie aplikacji, zrestartowanie telefonu i ponowna instalacja Tindera.

Wyłącz aplikacje ukrywające

tinder nie dziala vpn

Tinder nie lubi aplikacji zmieniających naszą lokalizację. Korzystając z aplikacji typu VPN naruszasz regulamin aplikacji a dodatkowo wiele z nich zaburza działania samej aplikacji.

W przypadku gdy taka aplikacja znajduje się na Twoim telefonie upewnij się, że nie jest włączona w trakcie prób logowania i korzystania z aplikacji.

Uruchom ponownie telefon

Tak się składa, że najprostsze rozwiązania najczęściej przynoszą najlepsze rozwiązania. Twój telefon mógł napotkać na pewne problemy z aplikacją Tindera i rozwiąże je przez ponowne uruchomienie systemu.

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania na telefonie,
 2. Wybierz „Uruchom ponownie”,
 3. Po włączeniu urządzenia ponownie uruchom aplikację.

Jeśli aplikacja działa poprawnie to super, jeśli jednak wciąż są problemy spróbuj kolejnego rozwiązania.

Zaktualizuj aplikację Tinder

aktualizacja tindera

Na tym etapie powinieneś już wiedzieć, czy problemem jest aplikacja. Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziałała to oznaka, że problem leży po Twojej stronie.

Pierwszą rzeczą jaką zalecamy jest zaktualizowanie aplikacji przez sklep Play w telefonach z Androidem albo przez App store na telefonach Apple.

 1. Otwórz sklep Play,
 2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu,
 3. Wybierz Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami,
 4. Przejdź do zakładki Zarządzaj -> Dostępne aktualizacje,
 5. Kliknij aplikację Tinder,
 6. Wybierz Aktualizuj.

Gdy dokonasz aktualizacji uruchom aplikację Tinder ponownie i sprawdź, czy działa prawidłowo.

Wyczyść dane

tinder nie dziala co robic

Kolejna opcja, które może pomóc w przypadku niedziałającego Tindera to usunięcie danych przetrzymywanych przez aplikację. Na telefonach z systemem Android możemy wyczyścić dane albo pamięć podręczną, my zalecamy skorzystać z tej pierwszej opcji, która automatycznie czyści również pamięć podręczną.

Ważna uwaga, wyczyszczenie danych będzie wymagało ponownego zalogowania numerem telefonu. Nie ma jednak żadnego wpływu na Twoje konto i pary, te pozostają bez zmian.

 1. Wejdź w Ustawienia,
 2. Przejdź do zakładki Aplikacje,
 3. Odszukaj Tinder i stuknij w niego,
 4. Wybierz Wyczyść dane,
 5. Otwórz ponownie aplikację i zaloguj się na swoje konto.

Jeśli wciąż nie masz dostępu do konta, bo aplikacja nie działa wykonaj kolejny krok.

Usuń i zainstaluj ponownie Tindera

Opcją ostateczną a często najbardziej skuteczną, gdy Tinder nie działa jest usunięcie aplikacji i zainstalowanie jej ponownie. Ewentualne uszkodzone pliki są usuwane z naszego telefonu i mamy aktualną aplikację gotową do działania.

 1. Przytrzymaj ikonę aplikacji Tinder,
 2. Wybierz Odinstaluj,
 3. Potwierdź chęć odinstalowania,
 4. Pobierz i zainstaluj aplikację ze sklepu Play
 5. Zaloguj się na swoje konto.

Usunięcie aplikacji nie ma wpływu na Twoje konto. Nie musisz się obawiać utraty par czy wysłanych wiadomości.

Wyślij zgłoszenie o problemach

Gdy wszystkie metody zawiodą możesz postarać się skorzystać z Centrum pomocy Tindera. Po wybraniu odpowiedniego tematu w formularzu i dokładnym opisaniu problemu należy oczekiwać na odpowiedź.

Im więcej informacji załączysz wraz z rzutami ekranu tym większa szansa na rozwiązanie problemu. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków zostaniesz poproszony o wykonanie rzeczy opisanych w naszym artykule.

Tinder Gold nie działa

Niedziałanie Tindera Gold spowodowane jest awarią aplikacji, na szczęście masz możliwość przywrócenia swojej subskrypcji.

 • Kliknij ikonę profilu,
 • Przejdź do Ustawień,
 • Przewiń w dół i wybierz Przywróć zakup.

Przywracanie zakupu nie jest zakupem nowej subskrypcji a ma na celu przywrócenie dostępu do już istniejącej subskrypcji.

Jeśli pomimo to problem wciąż występuje możesz skorzystać z jednej z wyżej wymienionych opcji w szczególności zgłoszeniu sprawy przez formularz kontaktowy.

 • Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Gdyby problemy ciągle występowały zawsze możesz usunąć aplikację i zainstalować ją ponownie, nie powoduje to usunięcia konta a najczęściej pomaga.

Dlaczego nie mogę pobrać Tindera?

Zaskakująco wiele osób zadaje pytanie „dlaczego nie mogę pobrać Tindera?” i warto się nad tym zagadnieniem nieco pochylić.

W pomoc Tindera nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie jest ona bardziej powiązana z funkcjonowaniem usług Google niż wynika z problemów z aplikacją.

Najczęstsze powody, dla których nie możesz pobrać Tindera:

 • Problemy ze sklepem Google,
 • Niezgodność urządzenia,
 • Blokada rodzicielska,
 • Ograniczenia regionalne,
 • Stara wersja Andrioida nie obsługiwana przez aplikację,
 • Brak miejsca na dysku.

Rozprawy się od razu z kilkoma wyżej wymienionymi przyczynami. Blokada rodzicielska musiałby zostać Ci nałożona przez opiekunów a Ty nie masz 18 lat, jeśli nie jest to powodem przejdźmy dalej.

Ograniczenia regionalne w przypadku aplikacji Tinder nie dotyczą Polski, więc jeśli korzystasz z telefonu w naszym kraju to nie jest Twoim problemem.

Brak miejsca na dysku nie sprawia, że aplikacja jest niewidoczna, a jedynie uniemożliwia jej zainstalowanie. Jeśli problemem jest zbyt mało miejsca na karcie, usuń zbędne aplikacje i spróbuj ponownie zainstalować aplikację.

Jeśli masz starą wersję Androida musisz spojrzeć w aktualne wymagania aplikacji Tinder na sklepie Play. Gdy Twoja wersja będzie niższa, aplikacja nie zostanie zainstalowana. Możesz albo zaktualizować system (o ile telefon na to pozwala) albo niestety nie będziesz móc korzystać z Tindera na tym urządzeniu.

Najczęstszym problemem jest usterka sklepu Play, którą można w łatwy sposób naprawić.

 1. Otwórz Ustawienia,
 2. Wybierz aplikacje,
 3. Wybierz Sklep Google Play,
 4. Wybierz Wyczyść dane,
 5. Otwórz ponownie sklep i zainstaluj Tindera.

Warto po dokonaniu czyszczenia ponownie uruchomić telefon.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci, gdy Tinder nie działa i będziesz wiedzieć na przyszłość jak reagować w takiej sytuacji. Jeśli jednak wciąż masz problemy koniecznie daj nam znać w komentarzu albo skontaktuj się z Tinderem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %