tinder pary

Ostatnia aktualizacja 2 listopada 2022 przez Redakcja

Tinder łączy podobających się sobie ludzi w pary. Dzięki temu mogą nawiązywać kontakt i gdy uznają, że warto się spotkać dochodzi do pierwszej randki. Pojawia się wiele pytań odnośnie par na Tinder, na które odpowiemy w tym artykule. Jeśli zastanawiasz się jak Tinder dobiera pary, ile par na Tinderze ma przeciętna osoba albo czy da się cofnąć usuniętą parę to koniecznie czytaj dalej.

Jak Tinder dobiera pary?

Zacznijmy może od tego jak Tinder dobiera użytkowników w pary. Ten proces jest bardzo prosty, aplikacja zezwala nam przesuwać profile w lewo (odrzucać osobę) lub prawo (wysłać polubienie).

Przesuwając profile w lewo mamy pewność, że nie będziemy mieli pary z tymi osobami. Jeśli odrzucimy czyjś profil przez przypadek jedyną możliwością na cofnięcie decyzji jest zakupienie konta Tinder Gold lub wyższego.

Polubienie czyjegoś profilu, czyli przesunięcie go w prawo lub kliknięcie ikonki polubienia daje nam szansę na złapanie z tą osobą pary.

Tinder opiera swoje działanie na algorytmie, który jest strzeżony i nie ma 100% pewności jak działa. Jednak z wypowiedzi osób odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji i analiz użytkowników można wywnioskować pewne informacje.

Użytkownicy klasyfikowani są pod względem tego, ile mają polubieni i odrzuceń. Im więcej tym drugich tym ich profil będzie pojawiał się rzadziej atrakcyjnym osobom. Większa liczba polubieni natomiast wpływa na większą widoczność wśród osób często pozytywnie ocenianych.

Dając polubienie sprawiamy, że nawet jeśli nasz ranking jest dużo niższy od rankingu osoby, którą polubimy to i tak prędzej czy później zobaczy ona nasz profil. Gdybyśmy tego nie zrobili prawdopodobnie nigdy by nas nie zauważyła.

Dobieranie ludzie wedle tzw. ELO czyli atrakcyjności danej osoby podobno zostało niedawno zaprzestane, ale nie można tego w żaden sposób zweryfikować .

Gdy osoba przez nas polubiona zobaczy nasz profil i również nas polubi dochodzi do połączenia w pary. Będąc w parze mamy możliwość nieograniczonego pisania z daną osobą.

Co oznacza „para przeszła Ci koło nosa”?

Czasem przesuwając profile w lewo zobaczymy u góry aplikacji informację „para przeszła Ci koło nosa”. Jest to komunikat mówiący o tym, że odrzuciłeś osobę, która Cię polubiła.

Nie masz możliwości cofnięcia tej decyzji na darmowym koncie, ale jeśli klikniesz w ten komunikat to dowiesz się, że kupując subskrypcję będziesz mógł zobaczyć ten profil.

Wśród lików naszego profilu znajduje się wiele osób, które przesunęliśmy w lewo. Jest to robione dlatego, żeby zachęcić użytkowników do kupienia konta premium.

Wracając do komunikatu to nie pojawia się on od razu po odrzuceniu profilu ale dopiero po pewnym czasie, tak abyś nie miał pewności jaki profil Cię polubił.

Tinder ile par ma przeciętna osoba?

Tematem, który interesuje wielu mężczyzn jest to, ile par ma przeciętna osoba na Tinderze. To bardzo ciężki temat, w którym pewność jest tylko jednego, mężczyźni mają zdecydowanie mniej par.

Jak czytamy w jednych badaniach:

 • Kobiety mają 10% dopasowań,
 • Mężczyźni mają 0,6% dopasowań.

Takie rezultaty mogą być dla Ciebie rozczarowujące i nieco zniechęcające, ale należy brać pod uwagę to w jaki sposób faceci korzystają z aplikacji. Mężczyźni zdecydowanie częściej przesuwają profile w prawo(46%) bez większej analizy. Kobiety podchodzą bardziej analitycznie do tematu i wybierają osoby, które z większym prawdopodobieństwem będą nimi zainteresowane.

Przykładowo, jeśli kobieta nie chce mieć dzieci a facet w opisie będzie informował o chęci posiadania rodziny i zamieszkania w domku na wsi, to z automatu taka osoba zostanie odrzucona. Natomiast gdy mężczyzna chcący mieć dzieci zobaczy profil kobiety niechcącej mieć dzieci, prawdopodobnie zignoruje ten fakt i przesunie w prawo.

Wiele da się również wyczytać ze zdjęć, na ich podstawie można ocenić czy dana osoba będzie do nas pasować.

Mimo wszystko nie można zapominać, że na Tinderze więcej kont mają mężczyźni co dodatkowo utrudnia znalezienie pary. Na forach internetowych bez trudu znajdziemy wpisy mówiące o tym, że jak się ma 1 parę na 100 przesunięć to nie jest źle. I faktycznie statystyki pokazują, że nawet jedna para na 100 przesunięć to wynik powyżej średniej.

Tinder usuwa pary?

Często pytacie o to czy Tinder usuwa pary, a my pytamy po co miałby to robić? Właścicielom aplikacji zależy na tym, aby użytkownicy mieli dobre wrażenia płynące z jej używania. Tylko wtedy będą zainteresowani kupowaniem subskrypcji.

Tinder nie usuwa par, choć te mogą znikać na skutek błędów w aplikacji lub usunięcia konta przez drugą osobę. Jeśli jest to błąd techniczny to najczęściej wystarczy się wylogować i zalogować ponownie i pary powrócą.

Gdy para zostanie usunięta przez dopasowaną do nas osobę, nic z tym nie możemy zrobić. Więcej o tym czy Tinder usuwa pary znajdziesz na w osobnym artykule.

Jak usunąć parę na Tinderze?

tinder jak usunac pare

Jeśli zdecydujesz, że z jakiś względów para, w którą zostałeś połączony Cię nie interesuje możesz ją usunąć w dowolnym momencie. Można to zrobić zarówno z poziomu aplikacji w telefonie jak i na komputerze.

 1. Kliknij ikonkę rozmów i par w dolnym menu,
 2. Stuknij w osobę z pary,
 3. Kliknij ikonę tarczy,
 4. Wybierz opcję Usuń [imię] z listy Matchów.
 5. W oknie „Czy chcesz usunąć tego użytkownika z listy par?” wybierz Tak, usuń.

Gotowe, para została usunięta i już nie możecie do siebie pisać. W celu usunięcia pary na komputerze:

 1. Wejdź w profil osoby z pary,
 2. Pod zdjęciem z prawej strony wybierz „usuń parę”,
 3. W oknie „Czy chcesz usunąć tego użytkownika z listy par?” wybierz Tak, usuń.

Jak widzisz proces nie jest skomplikowany i zapewne dasz sobie z nim radę.

Brak par na Tinderze

Tinder to aplikacja, która może mocno zweryfikować mniemanie o własnej atrakcyjności a nawet doprowadzić do pogorszenia samooceny, choć ta nigdy nie powinna opierać się wyłącznie na wyglądzie.

Brak par na Tinderze spowodowany jest najczęściej:

 • Złymi zdjęciami,
 • Zbyt dużą ilością zdjęć słabej jakości,
 • Brakiem opisu,
 • Przesuwaniem w prawo wyłącznie profili bardzo atrakcyjnych osób.

Poprawijąc te elementy masz szansę na większą liczbę par. Jednak temat jest na tyle rozległy, że przygotowaliśmy osobny tekst o braku par na Tinderze, w którym znajdziesz garść statystyk i porad jak sobie z tym poradzić.

Tinder nie łączy par

Niestety to nie wina Tindera, że nie masz par. Stwierdzenie, że „Tinder nie łączy w pary” jest błędne i zakłada, że wina stoi po stronie aplikacji. Jedyną metodą na zdobycie większej liczby par jest lepsze uzupełnienie profilu lub skorzystanie z płatnych opcji jak np. Boost czy wysyłanie super polubień.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak działają pary na Tinderze i skąd wynika brak par w tej aplikacji. Zachęcamy Cię do przejrzenia pozostałych artykułów o tej aplikacji oraz korzystania z innych portali randkowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %