tinder platinum

Ostatnia aktualizacja 15 listopada 2022 przez Redakcja

Każdy użytkownik Tindera wie, że znalezienie pary nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy jest się mężczyzną o przeciętnej urodzie. Jednak ten problem dotyczy również kobiet, gdyż wielu mężczyzn liczy na to, że połączy ich w parę z najatrakcyjniejszym odsetkiem użytkowniczek aplikacji. Tinder Platinum jest najdroższą wersją subskrypcji na Tinderze. Teoretycznie w największym stopniu pomaga zdobyć nowe pary. Jednak czy faktycznie tak jest i warto kupić Tinder Platinum?

Tinder Platinum co to jest?

Tinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Każdego miesiąca korzysta z niej około 80 milionów osób na całym świecie. Jedną z tych osób jesteś Ty i masz nadzieję, że gdzieś tam po drugiej stronie jest osoba, z którą nawiążesz bliższą relację.

Duża liczba użytkowników to zdecydowanie więcej szans na znalezienie pary, ale i problem z większą konkurencją.

Problemem aplikacji randkowych jest to, że większość użytkowników to mężczyźni, więc jeśli jesteś jednym z nich to Twoje szanse na znalezienie pary są z góry dużo niższe. Kobiety zdecydowanie więcej uwagi przykładają do tego jakie profile przesuwają w prawo. Czasem nawet dobry profil nie wystarczy, aby wystarczająco zwrócić uwagę.

Konto Tinder Platinum ma pomóc użytkownikom i użytkowniczkom w znalezieniu paru. Jest to specjalna subskrypcja, która odblokowuje część funkcji Tindera normalnie zalokowanych dla zwykłych użytkowników.

Tinder Platinum jest możliwe do zakupienia na miesiąc, pół roku i rok. Czy warto kupić Tinder Platinum i czego należy się spodziewać?

Tinder Platinum jak działa?

Ulepszenie konta do statusu Tinder Platinum odbywa się z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Główne zalety konta Tinder Platinum to:

 • Nielimitowane polubienia,
 • Możliwość zobaczenia osób, które nas polubiły,
 • 5 superlajków,
 • Możliwość wysłania wiadomości przed połączeniem w parę,
 • Priorytetowe polubienia,
 • Paszport Tindera pozwalający zmienić lokalizację,
 • Jednorazowe zwiększenie widoczności na 30 minut,
 • Możliwość cofnięcia odrzucenia,
 • Brak reklam,
 • Możliwość zobaczenia wysłanych polubień z ostatniego tygodnia.
 • Większa kontrola nad widocznością profilu.

Jak widać płatnych opcji nie brakuje, ale pamiętaj, że część z nich uzyskujesz już w koncie Tinder Plus czy Tinder Gold. Wiesz już jakie możliwość daje Tinder Platinum więc omówmy sobie pokrótce co wszystkie z nich znaczą.

Nieograniczone polubienia

Absolutną podstawą każdego konta premium na Tinderze jest nielimitowana liczba polubień. Jak zapewne zauważasz po udzieleniu około 50 laików na 12 godzin, możliwość przesuwania profili w prawo jest wyłączona. Aby móc ponownie dawać polubienia należy odczekać do momentu aż nasz licznik się zrestartuje.

To, ile polubień jest na dzień uzależnione jest od wielu czynników, o czym możesz poczytać w osobnym artykule.

Kupując Tinder Platinum nie musisz się martwić o to, że zabraknie Ci lajków. Brak ograniczeń pozwala przesunąć dowolną liczbę profili w prawo. Dzięki temu dasz zdecydowanie więcej zielonych serduszek a co za tym idzie zwiększysz swoje szanse na znalezienie pary.

Należy zwrócić uwagę, że osoby, które nie są w stanie wykorzystać regularnie sowich 50 polubień nie potrzebują tej usługi.

Sprawdzenie polubień

tinder platinum polubienia

Teoretycznie bardzo ciekawą opcją jest sprawdzenie tego kto nas polubił. Jeśli jesteś w miarę popularną osobą to szybko zobaczysz, że Twój licznik polubień wynosi powyżej 99.

Niestety nie mamy dobrej wiadomości tak naprawdę wiele osób, które ukrywają się w tej zakładce to osoby już przez nas odrzucone. Tinder stara się tu zagrać na naszej psychice, co prawda w niczym nas nie oszukuje, bo te osoby faktycznie nas polubiły, ale nas nie interesowały.

Jeśli liczysz, że wśród tych profili znajdziesz osobę do pary to może się tak zdarzyć, ale będzie to rzadkie. To już druga opcja choć fajna, to niekoniecznie przydatna.

Superlajki

W głównym oknie Tindera tam, gdzie głosujesz na inne osoby znajduje się przycisk niebieskiego serca to tzw. Superlajk. Jest to ulepszone polubienie, które wyróżnia Cię, gdy osoba, której takiego lajka dałeś zobaczy go w niebieskiej obwódce.

Jest to informacja, że ta osoba jest bardzo zainteresowana nawiązaniem znajomości co ma swoje plusy i minusy.

tinder platinum superlajk

Dając komuś Superlajk pamiętaj, że ta opcja jest bardzo rzadko wykorzystywana a co za tym idzie może nie tylko sugerować, że ktoś Ci się bardzo spodobał, ale i że jesteś trochę zdesperowany.

Naturalni reakcja na takie polubienie jest indywidualna i nie można jednoznacznie powiedzieć czy to dobre rozwiązanie.

Tinder Platinum pozwala Ci dać 5 takich superlajków na tydzień. Możesz spokojnie przetestować tę opcję, w końcu masz nieograniczone polubienia.

Priorytetowe wiadomości

Ten punkt jest jednym z najciekawszych, gdyż zupełnie wyróżnia Cię na tle innych. Taka wiadomość dołączana jest do polubienia, możesz acz nie musisz z tej opcji korzystać.

Wiadomości możesz wysyłać do wszystkich polubionych osób. Co prawda ogranicza nas limit 140 znaków, ale to wystarczająco by zainteresować nas swoją osobą.

Minusem tego rozwiązania jest to, że taka osoba wie, iż posiadamy konto Platinum co może sugerować, że nie cieszymy się dużym zainteresowaniem. Z drugiej strony może to być informacja o tym, że poprostu zależy nam na szybkim znalezieniu pary.

Tu interpretacja może być dwojaka podobnie jak w przypadku superlajków.

Priorytetowe polubienia

Czy wiesz, jak działa łączenie w pary na Tinderze? Nasz profil pokazywany jest z określoną częstotliwością osobom mieszczącym się w naszym filtrze. Dając komuś lajka zwiększamy nasze szanse na to, że zostaniemy zauważeni.

Nasz profil jest kolejkowany do pokazania się tej osobie, zastosowanie priorytetowych polubień w Tinder Platinum sprawia, że stajemy na przedzie kolejki.

W gruncie rzeczy ta zmiana nie jest bardzo istotna dla kobiet, ale w przypadku mężczyzn warto pamiętać, że statystycznie kobiety spędzają mniej czasu w aplikacji i im szybciej się im pokażemy tym lepiej.

Paszport Tindera

tinder platinum paszport

Mieszkasz w słabo zaludnionej części polski i standardów obszar poszukiwań o promieniu 161 km jest zbyt mały? Z pomocą przychodzi Paszport Tindera czyli możliwość zmiany swojej lokalizacji na dowolną na świcie.

Możliwość zmiany lokalizacji to bardzo fajne rozwiązanie również dla osób, które zamierzają się przeprowadzić do nowego miasta i nie chcą być samotne. Dzięki tej funkcji jeszcze przed przeprowadzką zdążysz poznać nowe osoby co ułatwi zamieszkanie w nowym mieście.

Dla niektórych osób jest to również dobry pomysł na sprawdzenie swojej atrakcyjności w różnych krajach. Zaspokaja również ciekawość o tym jak wygląda Tinder w Azji, Ameryce czy w dowolnym kraju, gdzie Tinder funkcjonuje.

Tinder Boost

Tinder pozwala korzystać z kilku płatnych opcji jedną z nich jest Boost zwiększający widoczność konta 10-krotnie na 30 minut. Kupując Tinder Platinum dostajemy jeden taki Boost w miesiącu.

tinder boost co to

Tinder Boost najlepiej uruchomić w godzinach wieczornych szczególnie w niedzielę, to właśnie wtedy jest największa aktywność. Podczas uruchomionego Boostu warto być aktywnym, zwiększając swoją szansę na zdobycie pary.

Brak reklam

Mało istotną, ale wymagającą wspomnienia zaletą jest brak reklam. Tinder w darmowej wersji publikuje reklamy, które nie są zbyt uciążliwe i łatwo można je pominąć.

Decydując się na zakup kona Tinder Platinum reklamy są pomijane i możemy korzystać z aplikacji bez konieczności ich oglądania. Brak reklam jest już możliwy od konta Tinder Plus.

Widok polubień z 7 dni

Ta opcja nie ma wielkiej funkcjonalności, jest raczej ciekawostką pozwalającą sprawdzić komu wysłało się polubienia w ciągu ostatnich 7 dni.

Nie wykorzystasz tej funkcji w żaden istotny sposób może poza opcją, gdy wyszukasz jakiś profil mający w opisie Instagram i zdecydujesz się napisać do tej osoby za pomocą IG.

Folder z wysłanymi polubieniami pojawia się obok otrzymanych polubień.

Cofnij swój wybór

Druga szansa to opcja pozwalająca cofnąć swoje ostatnie odrzucenie. Czasem zdarza się tak, że przesuwamy szybko profile i przesuniemy niechcący w lewo i już nie mamy powrotu do tej osoby.

tinder ikona cofniecia wyboru

Dzięki opcji drugiej szansy w koncie Tinder Platinum mamy możliwość cofnięcia ostatniego wyboru. Ta funkcjonalność jest nielimitowana, ale działa tylko do jednego konta wstecz.

W ten sposób można cofnąć również przypadkowo wysłane superlajki.

Większa kontrola nad widocznością profilu

Jako ostatnią zaletę konta Platinum należy wymienić zwiększoną kontrolę nad tym komu nasz profil jest wyświetlany i kogo sami widzimy.

Do dyspozycji mamy dwie dodatkowe opcje:

 • Niedawno aktywne,
 • Bądź widoczny wyłącznie dla osób, które polubisz.

Po włączeniu pierwszej z nich w pierwszej kolejności wyświetlać się będą profile ze statusem „Niedawno aktywna”. Takie osoby w ciągu ostatnich 24 godzin korzystały z aplikacji a możliwe, że są aktualnie online.

Druga opcja sprawia, że jesteśmy widoczni wyłącznie dla osób, którym dam laika. Co prawda zabiera ona wiele potencjalnych polubień, z drugiej strony chroni naszą prywatność i ukrywa profil przed niechcianym wzrokiem.

Tinder Platinum gdzie i jak kupić?

Wiesz co daje Tinder Platinum i na jakich zasadach działają poszczególne funkcje. Żeby móc stwierdzić czy warto go kupić musisz poznać jego cenę oraz dowiedzieć się gdzie go kupić.

Najlepszym miejscem na dokonanie zakupu Tinder Platinum jest aplikacja, aby tego dokonać należy wykonać poniższe kroki:

 1. Uruchom aplikację Tinder,
 2. Kliknij ikonę swoje zdjęcia w lewym górnym rogu,
 3. Wybierz Ustawienia,
 4. Z dostępnych opcji wybierz Tinder Platinum,
 5. Określ okres subskrypcji,
 6. Wprowadź dane karty i zaakceptuj.

Naturalnie zakupu możesz również dokonać na stronie internetowej. Gdy to zrobisz wszystkie opcje Tinder Platinum zostaną automatycznie włączone.

Tinder Platinum cena

Pomówmy teraz o cenie Tinder Platinum bo to dość skomplikowany temat. Musisz wiedzieć, że wskazanie, ile dokładnie kosztuje Tinder Platinum nie jest proste. Polityka cenowa Tinder jest bardzo dziwna i nie do końca jasna.

tinder platinum cena

Wpływ na cenę mają różne czynniki jak wiek czy urządzenie, z którego dokonujesz zakupu. Zgodnie z informacjami firmy od czerwca 2022 roku w Polsce wiek nie ma wpływu na to ile płacimy, ale już urządzenie z jakiego korzystamy tak.

Oto jak wyglądają ceny Tinder Platinum w aplikcji.

 • Tinder Platinum na 1 miesiąc kosztuje 139,99 zł.
 • Tinder Platinum na 6 miesięcy kosztuje 69,16 zł/msc.
 • Tinder Platinum na 12 miesięcy kosztuje 45,83 zł/msc

Cena Tinder Platinum na komputerze:

 • Tinder Platinum na 1 miesiąc kosztuje 122,10 zł.
 • Tinder Platinum na 6 miesięcy kosztuje 61,07 zł/msc.
 • Tinder Platinum na 12 miesięcy kosztuje 40,71 zł/msc

Z tego porównania wychodzą dla Ciebie dwie ważne informacje:

 • Tinder Platinum lepiej kupić na komputerze,
 • Tinder Platinum wychodzi taniej, gdy kupi się go na dłużej.

Jak widać na powyższym przykładzie różnice są naprawdę istotne. Wielu użytkowników nie ma o nich pojęcia i przepłaca za konta premium.

Tinder Platinum vs Gold

tinder platinum vs gold

Najpopularniejszy program subskrypcyjny Tindera to Tinder Gold. Jest to średni pakiet, który funkcjonuje w aplikacji najdłużej i jest najbardziej reklamowany.

Odpowiadając na pytanie co wybrać Tinder Platnium czy Tinder Gold należy zwrócić uwagę na to co zyskujemy, a są to:

 • Wiadomości przed połączeniem w parę,
 • Polubienia priorytetowe.

Jak widzisz nie ma tych różnic wiele, ale mogą mieć one wpływ na to czy poznasz kogoś na Tinderze.

Opcja priorytetowych polubień jest jakby pasywna i nie wymaga od Ciebie żadnych działań co samo w sobie jest fajne.

Możliwość pisania wiadomości przed dopasowanie to z jednej strony opcja, która może pomóc, ale również zaszkodzić. Ciężko jednoznacznie powiedzieć jak ta funkcja wpływa na zwiększenie liczby par. Nie zostały przeprowadzone jeszcze żadne rzetelne badania na ten temat.

Pozostałe opcje dostępne są w wersji Tinder Gold czy nawet Tinder Plus. Musisz spojrzeć na to jak użytkujesz Tindera i która z wymienionych funkcji wydaje Ci się najbardziej przydatna.

Tinder Platinum czy warto?

Zakup Tinder Platinum to dla większości osób spory wydatek, zwłaszcza gdy bierze się pod uwagę, że sama aplikacja jest darmowa.

Zastanawiając się czy warto kupić Tinder Platinum należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy możliwość wysłania wiadomości przed połączeniem w parę i priorytetowe polubienia są warte dopłacania względem Tinder Gold.

Jeśli masz problem ze znalezieniem pary pomimo setek przesuniętych profili to zakup Tinder Platinum tego nie zmieni. W pierwszej kolejności musisz popracować nad swoim profilem a dopiero później rozważyć zakup konta premium.

Osoby, które co pewien czas łączone są w pary i chcą zwiększyć tą częstotliwość mogą rozważyć zakup Tinder Platinum. Jak pokazują statystyki przeciętny mężczyzna ma kilka dziesiątych procenta szansy na to, że polubiona osoba odwzajemni to uczucie. Dzięki Platinum zwiększa się nieznacznie swoje szanse na poznanie innych osób.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %