Ostatnia aktualizacja 24 listopada 2022 przez Redakcja

Tinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie a swoją pozycję zawdzięcza m.in. małej liczbie fałszywych kont. Osiągnięcie takiego stanu wymagało wprowadzenia szeregu obostrzeń i weryfikacji nowych użytkowników. Aplikacja Tinder weryfikuje wiek, zdjęcia czy numer telefonu. Odnośnie procesu weryfikacyjnego na Tinderze narosło wiele pytań, z którymi chcemy się rozprawić w tym artykule. Sprawdźmy, ile czeka się na weryfikację na Tinderze, jak wygląda weryfikacja wieku i czy da się ominąć weryfikację.

Tinder weryfikacja wieku

Zacznijmy od weryfikacji wieku, która jest konieczna wyłącznie w lokalizacjach, które tego wymagają.

Nie jest tajemnicą, że konto na Tinder mogą założyć osoby mające minimum 18 lat. Jeśli nie masz tylu lat, Tinder może, ale nie musi wymagać zweryfikowania Twojego wieku.

Wiek weryfikowany jest w bardzo prosty sposób. Jeśli jesteś w kraju, który wymaga takiej weryfikacji w momencie pisania na czacie, zostaniesz poproszony o wysładnie dowodu tożsamoci podczas próby napisania do kogoś wiadomości.

W każdym innym przypadku weryfikacja będzie odbywać się na ekranie głównym i tu również potrzebny jest dowód tożsamości.

Do weryfikacji można użyć:

 • Prawa jazdy,
 • Paszportu,
 • Dowodu osobistego.

Weryfikacja wieku na Tinderze zajmuje kilka godzin, a jej rezultat można sprawdzić w aplikacji. Zdjęcie lub skan Twojego dowodu tożsamości będą przechowywane na Tinderze przez 90 dni.

Tinder weryfikacja zdjęcia

Weryfikacja zdjęcia to podstawa do stwierdzenia czy mamy do czynienia z prawdziwą osobą. Zmorą wielu aplikacji randkowych nieposiadających weryfikacji zdjęcia jest ogromna liczba fałszywych kont. Choć takie na Tinderze również się zdarzają to z każdym rokiem ich ubywa.

tinder weryfikacja zdjecia

Proces weryfikacji zdjęcia jest bardzo prosty i sprowadza się do zrobienia selfie wideo. Kiedyś wystarczyło zrobić zdjęcie, które odpowiadało temu co było przedstawione na przykładowym obrazku.

 1. Otwórz Tinder,
 2. Kliknij ikonę szarego znaczka obok imienia,
 3. Wybierz „Zweryfikuj” a następnie Kontynuuj,
 4. Kliknij „Jestem gotowy”
 5. Postępuj z instrukcjami wydawanymi przez aplikację.

Obecnie uwierzytelnienie odbywa się na skanowaniu twarzy w wideo selfie. Technologia sprawdza geometrię twarzy i na jej podstawie określa czy jest się tą samą osobą co na zdjęciu profilowym.

Selfie robione podczas weryfikacji zdjęcia nie są zapisywane na profilu a z Tindera usuwane są do 24 godzin.

Jeśli masz problem z weryfikacją zdjęcia, to możliwe, że:

 • Twarz jest niewyraźna,
 • Twarz jest zasłonięta,
 • Zdjęcie profilowe mocno odbiega od filmu/zdjęcia robionego przy weryfikacji.

Zadbaj o dobre oświetlenie i stosuj się do instrukcji wydawanych przez Tindera a nie powinno być problemu z weryfikacją.

Ile czeka się na weryfikację na Tinderze?

Weryfikacja na Tinderze trwa od kilku minut do 24 godzin. Wszystko zależy od tego co jest weryfikowane.

 • Weryfikacja zdjęcia to kilka minut,
 • Weryfikacja wieku to kilka godzin,
 • Weryfikacja konta to około 24 godziny.

Należy pamiętać, że Tinder nie podaje nigdzie sztywnych ram czasowych i jeśli będziesz mieć pecha to zdjęcie może weryfikować się nawet kilka dni. Najdłużej czeka się na weryfikację konta, gdy zostaną wykryte podejrzane działania lub konto zostanie zgłoszone wiele razy.

Tinder konto w trakcie weryfikacji

Komunikat „konto w trakcie weryfikacji” wyświetlany jest użytkownikom, co do których są pewne podejrzenia. Takie mogą wystąpić np. na skutek częstych zgłoszeń profilu przez innych użytkowników aplikacji.

Konto może być w procesie weryfikacji również z powodu np. manipulowania lokalizacją przez VPN. Weryfikacja konta, na którym wykryto podejrzane działania trwa często kilka dni.

Jeśli nie naruszyłeś warunków korzystania z aplikacji lub jej wytycznych dla społeczności to profil zostanie odblokowany, w przeciwnym razie musisz liczyć się z banem i koniecznością założenia nowego konta.

Tinder problem z weryfikacją

Tinder jak każda aplikacja czasem sprawia użytkownikom problemy a te najczęściej pojawiają się w momencie weryfikacji.

Problem z weryfikacją adresu E-mail:

 • Sprawdź dokładnie czy wpisany adres e-mail jest poprawny,
 • Sprawdź czy mail weryfikacyjny nie wylądował spamie lub folderze społeczność,

Problem z weryfikacją SMS:

 • Kod SMS powinien dotrzeć w ciągu kilku minut, ale zdarzają się problemy techniczne i czasem zajmuje to nawet kilka godzin. Jeśli po tym czasie nie otrzymasz kodu, spróbuj ponownie.
 • Sprawdź, czy masz włączone dane komórkowe,
 • Sprawdź czy wiadomość weryfikacyjna nie dociera tylko na Twój numer, jeśli tak skontaktuj się z operatorem w celu naprawy problemu.

W przypadku problemów z weryfikacją zdjęcia, skup się na jakości obrazu i dokładnym wykonywaniu poleceń.

Jak ominąć weryfikację na Tinderze?

Mamy omówione już wszystkie kwestie związane z weryfikacją na Tinderze więc omówmy ostatni temat jakim jest ominięcie weryfikacji.

Tinder nie pozwala na ominięcie weryfikacji przez numer telefonu. Jeśli chcesz założyć konto w aplikacji musisz odebrać zwrotny SMS z kodem weryfikacyjnym. Możesz jednak skorzystać z telefonu innej osoby lub tzw. wirtualnego numeru telefonu o czym pisaliśmy w artykule jak założyć Tindera bez numeru telefonu.

Happy
Happy
20 %
Sad
Sad
20 %
Excited
Excited
20 %
Sleepy
Sleepy
20 %
Angry
Angry
20 %
Surprise
Surprise
0 %