Ostatnia aktualizacja 29 lutego 2024 przez Redakcja

Jeśli nie wiesz kim są „tirówki” albo jeszcze bardziej enigmatyczne „jagodzianki” to masz udany związek, ale za razem nie jesteś raczej kierowcą na dłuższych trasach. Jedni powiedzą, że korzystanie z usług tirówek to patologia drudzy, że to normalna usługa, jest popyt i jest podaż. Nie zamierzamy wchodzić w moralne aspekty tego zagadnienia. W standardowy dla nas sposób postaramy się mówić o samych faktach w dużej mierze opierając się na portalu, który pokazuje aktualną mapę miejsc, w których stoją tirówki. Jak się okazuje strona cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a więc i dla nas jest to ciekawy temat na artykuł.

Kim są tirówki?

Kobiety wielu imion „tirówki, jagodzianki, leśne ssaki” ot panie wykonujące najstarszy zawód świata. Jedyne co odróżnia tirówki od prostytutek to miejsce wykonywania zawodu.

Etymologia słowa „tirówka” powstała wraz ze wzrostem kierowców zawodowych drogach. Kierowca Tira często spędza za kierownicą wiele godzin przemierzając duże odległości i spędzając sporo czasu poza domem.

Naturalnie są prace, które pozwalają być kierowcom codziennie w domu, jednak często mówimy tu o pracy przez kilka dni na kilka dni wolnych.

Polskie drogi są bardzo ruchliwe, niektóre trasy codziennie pokonują dziesiątki tysięcy kierowców, a każdy z nich to potencjalny klient biznesu, a co to za biznes to sprawa drugorzędna.

Kobiety uprawiające prostytucję uznały, że pobocza ruchliwych dróg są idealnymi miejscami do świadczenia swoich usług. Jagodzianki kojarzone są głównie z kierowcami tirów, którzy mają często się zatrzymywać przy drogach i korzystać z ofert tychże kobiet.

Naturalnie to nie inicjatywa samych kobiet, stoją za nimi zorganizowane grupy, których zadaniem jest „ochrona” kobiet. W końcu samotna kobieta w środku lasu nie może czuć się bezpieczna.

Kto korzysta z ofert tirówek?

W skrócie odpowiadając na tak zadane pytanie odpowiemy „wszyscy”. Dokładnie tak, choć sama nazwa „tirówki” jasno sugeruje nam, że to kobiety świadczące swoje usługi głównie kierowcom tirów to dość krzywdzący i nieprawdziwy stereotyp.

Naturalnie kierowcy aut ciężarowych też są klientami tych kobiet co gorsza, wielu z nich ma dziewczyny i żony. Jednak nie mają problemu ze zdradzeniem własnej partnerki i powrotem do domu z uśmiechem na twarzy.

Z usług jagodzianek korzystają również kierowcy aut osobowych, można śmiało stwierdzić, że obecnie to oni stanowią dużą część klienteli tirówek.

Wiek nie ma znaczenia, praktycznie pełny przekrój demograficzny wykorzystuje okazję na trasie na krótki numerek.

Gdzie stoją tirówki?

gdzie stoja tirowki

Żyjemy w pięknych czasach Internetu, wyobrażasz sobie dowiadywać się o miejscu stania tirówek w latach 90? Kiedyś takie informacje krążyły pomiędzy kierowcami i na ich podstawie ustalona na jakich trasach można spotkać jagodzianki.

Jak się okazuje stworzenie mapy miejsc, w których stoją tirówki może być okazją na biznes.

Z takiego założenia wyszedł pewien polski przedsiębiorca i stworzył stronę gdziestoja.pl na której kobiety informują o tym czy i gdzie stoją.

Ta prosta strona internetowa przypominająca stare portale ogłoszeniowe jest pseudo portalem społecznościowym.

Nie znajdziemy na niej wielu funkcjonalności, ale są te najważniejsze jak podgląd mapy z miejscami, w których stoją tirówki.

Mapa jest aktualizowana w sposób ciągły, a kobiety mogą odpowiadać na pytania mężczyzn szukających okazji na konkretnych trasach.

Opinie o tirówkach

Prawdopodobnie nawet nie sama wiedza o tym, gdzie stoją tirówki jest największą zaletą omawianego portalu są nim poetyckie i wysublimowane komentarze osób korzystających z usług tirówek.

  • Andie – Tydzień temu była filigranowa młódka, poszła z nami czterema do hotelu. Daliśmy jej sporo ale starała się bardzo, robiła wszystko co jej kazaliśmy
  • Bialyyyy – tydzien temu w niedziele brałem komplet i w trakcie zapytałem o anal zgodziła się tylko powiedziała że 50 dopłaty po akcji dałem jej 200 i 30 mi oddała

Pojawiają się również mniej sympatyczne komentarze:

  • Eldorado88 – Ale tej Gali c*****o j***e masakra porzygać się idzie
  • Andrzej1 – Mijajcie ta Gale szerokim łukiem loda nie potrafi zrobić 2 minuty i kończ sex tylko od tyłu a nawet się wypiąć nie potrafi szybko byle jak i następny

Jak widać ile Polaków tyle opinii, naturalnie dotyczą one różnych kobiet.

Czy Tirówki działają legalnie?

Sam temat może budzić sporo emocji, lubimy jednak skupiać się na faktach a jednym z zagadnień, których nie możemy pominąć jest omówienie legalności pracy tirówek.

Polskie prawo nie zabrania prostytucji a mówiąc dokładniej, nie precyzuje legalności tego terminu.

Oznacza to, że prostytucja jest w Polsce legalna gdyż nie znajdują się regulacje prawne zabraniające takiej działalności.

Jedyne zapisy prawa poruszające kwestie związane z prostytucją dotyczą domów publicznych i alfonsów.

Art.  203.  [Zmuszenie do uprawiania prostytucji]

  • 1.Kto, wykorzystując stosunek zależności lub krytyczne położenie, doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • 2. Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do uprawiania prostytucji, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 15.

Oznacza to, że w Polsce do więzienia można pójść za:

  • Stręczycielstwo,
  • Sutenerstwo,
  • Kuplerstwo,

Problem polega na tym, że ofiara takich działań rzadko przyzna się do tego, że jest wykorzystywana.

Tajemnicą poliszynela jest, to że prostytucja jest codziennością polskich miast i miasteczek, dzieje się również przy wielu polskich drogach.

Wiem gdzie stoją tirówki – czy skorzystać?

Jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo robić co Ci się podoba do momentu, w którym nie naruszasz dobra innej osoby.

Nie będziemy Ci mówić co masz robić, chcemy bardziej zwrócić uwagę na bardziej zdrowotne i społeczne aspekty korzystania z usług tirówek.

Rzadko porusza się samą kwestię bezpieczeństwa takiego stosunku, ograniczając się do zabezpieczeń typu prezerwatywy.

Należy jednak pamiętać, że samo spotkanie na uboczu drogi jest średnio bezpieczne, nawet jeśli masz zamiar być w pełni uczciwy nie możesz być pewny, że po drugiej stronie będzie ta sama uczciwość.

Kolejną kwestią jest higiena, która w tym przypadku nie należy do najlepszych. Rzadko kiedy jagodzianki mają zaplecze w postaci łazienki a przemiał klientów w godzinach szczytu potrafi być duży.

Seks najczęściej odbywa się w wynajętych busach, samochodach ewentualnie przed pojazdem.

Mówienie tu o higienie byłoby nieporozumieniem, naturalnie niektóre kobiety będą dbać o to bardziej, ale należy uważać.

Happy
Happy
67 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
33 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %