top wybory tinder

Ostatnia aktualizacja 20 października 2022 przez Redakcja

Tinder będąc najpopularniejszą aplikacją randkową oferuje swoim użytkownikom dostęp do wielu dodatkowych funkcji a jedną z nich są Top wybory. W Internecie jest wiele zapytań odnośnie to czym są top wybory Tindera, kto się w nich pokazuje, jak działają i jak się do nich dostać. Tinder nie rozpowszechnia informacji o tym jak działają ich algorytmy, mimo to pewne informacje są przekazywane, choć nie zawsze bezpośredni. Sprawdźmy zatem o co chodzi z top wyborami w Tinderze.

Top wybory Tinder co to jest?

Top wybory to jedna z dodatkowych darmowych opcji w aplikacji Tinder, która pozwala zobaczyć dodatkowe profile nawet po wyczerpaniu naszego dziennego limitu polubieni.

Funkcja została dodana do aplikacji w roku 2018.

Jak czytamy na stronach Tindera, Top Wybory są opcją, która ma na celu wyświetlanie użytkownikom jak najlepiej dopasowanych profili.

Jest to opcja, w której pokazywane są profile, które z dużą dozą prawdopodobieństwa nas zainteresują a przy okazji zachęcą do zakupienia konta premium, które pozwala zobaczyć więcej propozycji.

Jak działają top wybory na Tinder?

Zasada działania Top Wyborów jest jedynie domysłem, bazującym na treściach dostępnych na stronach Tindera oraz wynikających z wypowiedzi osób odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji.

Nieprawdą jest, że Top Wybory to najpopularniejsze profile, które często przesuwane są w prawo. Popularność profilu jest tylko jednym z czynników wpływających na to jakie profile pojawiają się w top wyborach.

tinder top wybory

Żeby przejść do top profili należy uruchomić aplikację Tinder i kliknąć środkową ikonę pokazującą liczbę polubieni.

 1. Uruchom aplikację Tinder,
 2. Stuknij środkową ikonę z menu pokazującą polubienia,
 3. Wybierz z górnej zakładki Top Wybory.

Top wybory składają się z kilku segmentów:

 • Niedawno aktywne,
 • Wspólne zainteresowania,
 • Polecane.

Jako użytkownik darmowej aplikacji masz dostęp do mniejszej liczby potencjalnych Top wyborów. Mając konto Plus, Gold czy Platinum wyświetla Ci się dużo więcej potencjalnie atrakcyjnych Top Wyborów.

To jakie zostaną Ci wyświetlone profile zależy od:

 • Informacji umieszczonych w profilu (hobby, praca, zainteresowania),
 • Filtru wiekowego jaki masz ustawiony,
 • Typu profili jakim dajesz polubienia (blondynki/blondyni etc.).

Jak zapewne zauważasz Tinder klasyfikuje ludzi w pewne grupy np. Sport czy Nauka, a robi to dzięki informacją zawartych w profilach.

Im lepiej będziesz mieć wypełniony profil tym bardziej dopasowane będą Ci profile.

Nowe profile pojawiają się co 24 godzin, pamiętaj, że możesz na nie trafić również podczas normalnego przeglądania profili. Gdy dodasz taką osobę do polubionych nie pojawi Ci się już ponownie w Top wyborach.

Ty jako użytkownik aplikacji również masz możliwość znalezienia się w Top Wyborach, dużo będzie zależeć od atrakcyjności Twojego profilu.

Jak dostać się do Top wyborów Tindera?

Kolejnym mitem dotyczącym Top Wyborów jest to, że wystarczy być atrakcyjną osobą, aby być stale wyświetlanym w tej funkcjonalności. Naturalnie atrakcyjność fizyczna zwiększa, nasze szanse na bycie top wyborem, ale jak wspomnieliśmy to tylko jeden z czynników.

Jak już wiesz to kto pojawi się w Top Wyborach uzależnione jest od opisu tej osoby i tego czy ten opis jest spójny z Twoim. Naturalnie nie wszystkie profile wyświetlane są w ten sposób, ale zaznaczając, że lubisz sport, masz większe prawdopodobieństwo, że w Top Wyborach zobaczysz osoby, które również zaznaczyły tą opcję.

Zatem najważniejsze znaczenie ma Twój opis profilu, w którym warto użyć słów kluczowych:

 • Sport,
 • Biznes,
 • Podróże,
 • Gry.

Na podstawie tych krótkich fraz jesteśmy klasyfikowani do pewnej grupy profili np. wspomnianych sportowców.

tinder top wybory jak sie dostac

Żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do Top Wyborów:

 • Dodaj słowa kluczowe w opisie profilu,
 • Dodaj nazwę zawodu,
 • Dodaj uczelnię, którą ukończyłeś,
 • Dodaj bardzo dobre pierwsze zdjęcie,

Przykładem może być profil dziewczyny, która w swoich zainteresowań umieściła Joga co pozwoliło ją przypisać do grupy Sportowiec.

Takich przykładów jest zdecydowanie więcej:

 • dodając zawód fotograf dajesz sobie szansę być w Top Wyborach jako Artysta,
 • pisząc w opisie, że interesujesz się Foodie masz szansę być pokazywany jako osoba w kategorii Foodie,

Nie musisz nam wierzyć na słowo, gdy zobaczysz osobę znajdującą się w konkretnej kategorii przejdź w jej profil i zobacz, dlaczego została do niej przypisana.

Czy jak polubię osobę z Top Wyborów to ona o tym wie?

Polubienia osób z Top Wyborów w żaden sposób nie informuje ich, że zostały polubione dzięki tej opcji.

Jedyny sposobem na wyróżnienie polubienia jest wysłanie Super Like.

Czy można sprawdzić, czy jestem w Top wyborach?

Nigdy nie masz pewności czy Twój profil pojawił się komuś w Top Wyborach, ale nagły przyrost polubieni może sugerować, że Twój profil został właśnie tam wyświetlony pewnej grupie kobiet, do których możesz pakować.

Czy warto kupić Tinder Gold dla Top wyborów?

Sama funkcjonalność Top Wyborów jest ciekawa, ale tak naprawdę w żaden sposób nie powinna wpływać na Twoją decyzję zakupienia konta premium. Pamiętaj, że te same profile prędzej czy później pojawia się podczas standardowego głosowania.

Top Wybory to ciekawa funkcjonalność, którą warto wykorzystywać w końcu jest do pewnego stopnia darmowa. Nie przywiązuj jednak do niej wielkiej uwagi, skup się na tym, aby Twój profil mówił o Tobie jak najwięcej i miał dobre zdjęcia, a do zdobycia pary nie będzie potrzebna Ci opcja Top wyborów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %