trzecia randka

Ostatnia aktualizacja 3 maja 2023 przez Redakcja

Jeden, dwa, trzy… odliczanie ruszyło, to już trzecia randka a do niczego nie doszło i co dalej? Stereotypy znane z amerykańskich filmów mówiące, że facet rezygnuje, gdy do niczego nie dojdzie na trzeciej randce są na tyle silne, że wiele kobiet i mężczyzn w nie wierzy. To nie gra, nie ma utartych zasadach a trzecia randka nie jest kluczową dla waszej relacji. Z racji tego, że pojawia się wiele wątpliwości odnośnie tego jak powinna wyglądać trzecia randka, gdzie należy pójść i jak się zachować postanowiliśmy poruszyć ten temat na łamach naszej strony.

Zasada trzeciej randki

Ktoś kiedyś wymyślił sobie „X zasad udanej randki” i wśród swoich mądrości podzielił się tym, kiedy powinno dojść do pierwszego pocałunku, kiedy można iść do łóżka, co wypada i czego nie wypada robić.

Prawda jest taka, że wszystkie te zasady są nic nie wart, gdyż każdy z nas jest inny i nie ma obowiązku posługiwać się zasadami nieznanego autora.

Niestety wciąż wiele osób funkcjonuje w przekonaniu, że występują konkretne zasady randkowania i trzymanie się ich pomoże osiągnąć zamierzony efekt.

Jedną z popularniejszych zasad jest „zasada trzeciej randki” mówiąca, że mężczyźni rezygnują z dalszego spotykania się, gdy na trzeciej randce nie dojdzie co najmniej do pocałunku.

Niektórzy Panowie faktycznie trzymają się tej zasady inni wręcz naginają ją do tego stopnia, że trzecia randka bez seksu to nieudana randka.

Co gorsza wiele Pań myśli, że większość facetów faktycznie tak myśli podczas gdy jest to brednią. Wspomniana zasada powinna być zapomniana i nie należy przykładać do niej wielkiej uwagi.

Pocałunek na trzeciej randce?

pocalunek na trzeciej randce

Pokłosiem tego o czym mówimy jest przeświadczenie, że trzecia randka musi oznaczać pocałunek.

Zapoznając się z opiniami kobiet i mężczyzn na różnych forach rzeczywiście można odnieść wrażenie, że randkowicze oczekują, iż na 3 randce dojdzie do przełamania pod postacią pocałunku.

Jednak ponownie należy podkreślić, że nie ma takiej zasady i nie można sobie sztywno nakreślić, że na trzeciej randce o tej godzinie będzie pocałunek, a jak nie to rezygnuję.

Mężczyźni zarówno jak kobiety dzielą się na bardziej i mniej śmiałych a z założenia to facet ma zainicjować pierwszy pocałunek. Panie niestety w tym aspekcie umywają ręce i później narzekają na wspomnianych forach, że na trzeciej randce do niczego nie doszło więc facet na pewno nie jest nimi zainteresowany.

Przepraszamy drogie Panie, ale tak pokrętna logika jest zarezerwowana dla was. Każdy mężczyzna łamie barierę kontaktu fizycznego w swoim tempie.

Problem pojawia się, gdy to przełamywanie nie postępuje. Jeśli podczas pierwszej randki wyłącznie uścisnęliście sobie dłoń, na drugiej przywitaliście się przytuleniem a na trzeciej jest jeszcze więcej kontaktu fizycznego to wszystko przebiega normalnie.

Nie musisz na siłę dodawać do tego pocałunku, ten powinien wynikać z okoliczności, sytuacji i tego jak potoczy się randka.

Osoby nieobojętne na uczucia innych ludzi zapewne będą w stanie wyczuć czy dana kobieta jest bardziej czy mniej otwarta. Niektóre Panie wydają się na tyle nieśmiałe, że pocałunek na trzeciej randce może zakończyć przedwcześnie relację, która mogłaby stać się trwałym związkiem.

Wyczuj odpowiedni moment (zazwyczaj na końcu randki) a to, które to będzie spotkanie nie ma większego znaczenia.

Gdzie iść na trzecią randkę?

Za wami już dwie pierwsze randki, pierwsza zapewne w bardzo neutralnym miejscu, druga już bardziej sprecyzowana jednak wciąż dość przewidywalna.

Przez cały czas mówimy Ci, że zasady randkowania są nic nie warte, ale trzymanie się pewnych nierygorystycznych schematów może pomóc w rozwoju związku.

Trzecia randka odbędzie się w momencie, gdy macie już o sobie podstawowe informacje. Wiecie jakie macie zainteresowania, kto jest kociarzem, kto lubi biegać a kto nie przepada za makaronami i fast foodem.

To dobry moment, aby trzecia randka odnosiła się do upodobań przynajmniej jednej osoby, a najlepiej obu. Jeśli ustaliliście, że oboje lubicie aktywny wypoczynek warto wybrać się do parku trampolin, na rowery czy nieco bardziej wymagającą ściankę wspinaczkową.

Jesteście zainteresowani sztuką lub historią? Może warto wybrać się do muzeum czy galerii sztuki, nie dla każdego musi to być nudna randka.

Pokażcie sobie nawzajem, że nie tylko mówicie do siebie, ale faktycznie się słuchacie.

Pierwsza randka zazwyczaj jest mało romantyczna, druga już bardziej, a w przypadku trzeciej warto zadbać o to, aby okoliczności sprzyjały kontaktowi fizycznemu i bardziej angażującym rozmowom na niż to kto co lubi jeść.

Warto przemyśleć również spotkanie w domu jednego z was. To już dobry moment, aby pokazać się w bardziej wyluzowanej formie, w domowym zaciszu jedząc udka kurczaka rękoma, śmiejąc się bez skrępowania i zachowując naturalnie bez ciekawskich oczu na plecach.

Jeśli nie jesteś pewien jak dziewczyna zareaguje na taką propozycję, a Twoim celem nie jest zakończenie randki stosunkiem daj jej znać, że to spotkanie zupełnie bez podtekstu.

Macie się dobrze bawić tylko w swoim towarzystwie, bez żadnych oczekiwań odnośnie końca randki a czy ta zakończy się telefonem po taksówkę czy wspólnym porankiem samo się okaże.

Czego nie robić na trzeciej randce?

Skoro spotykacie się trzeci raz to znaczy, że coś was w sobie pociąga. Nawet jeśli randki nie były do końca idealne, zdarzyło Ci się palnąć gafę to wciąż ta druga osoba chce się z tobą widzieć.

Jednak trzecia randka może być ostatnią, jeśli drugie spotkanie nie było zbyt przekonujące. Jako facet musisz wykazać się zaangażowaniem i pokazaniem, że oczekujesz po tej relacji stworzenia czegoś trwałego.

Mimo wszystko są pewne tematy czy czynności, których nie warto podnosić:

  • W rozmowie nie planuj wam całego życia,
  • Nie bądź zbyt nachalny/nachalna, dajcie sobie przestrzeń,
  • Nie pozwólcie, aby trzecia randka była kopią dwóch pozostałych,
  • Nie spotykacie się w gronie przyjaciół, to wciąż czas tylko dla was,

Każda kolejna randka powinna was zbliżać do konkretnego rozwiązania, przerodzenia znajomości w związek albo jej zakończenia.

Dlatego nie pozwól, aby wyglądała tak samo jak poprzednie i nie było wyraźnego zaznaczenia czy faktycznie osoba, z którą się spotykasz pociąga Cię swoją osobowością, ale i fizycznie.

Trzecia randka i co dalej?

Mamy nadzieję, że trzecia randka minęła wam udanie a nasze propozycje się do tego przyczyniły. Jeśli tak było to, jak powinien wyglądać kolejny krok?

Zerwanie kontaktu lub wypisanie się z randkowania po czwartej randce to raczej niecodzienne zachowanie. Może być oznaką braku szacunku dla czasu drugiej osoby i jej uczuć. Dlatego przyjmijmy, że ten scenariusz odrzucamy i oboje chcecie razem budować związek.

W takim wypadku wypadałoby zwiększyć częstotliwość przebywania ze sobą. Jeśli do tej pory widzieliście się tylko raz na 2 tygodnie czy tydzień, warto pomyśleć o skróceniu tego czasu o połowę.

Nie ma też co przesadzać, w końcu nie chcecie znudzić się swoim widokiem.

Gdy trzecia randka nie odbyła się w mieszkaniu jednego z was, warto rozważyć, aby kolejne spotkanie już takie było. Należy nieco bardziej wchodzić w prywatną sferę, ale nie rób tego z butami.

Ciekawym pomysłem może być zaproszenie większego grona znajomych jednej z osób np. na wspólne wyjście czy grę w planszówki w domu przy piwie. Jednak ta grupa nie powinna być duża i najlepiej, żeby były to pewne osoby. Wtedy masz gwarancje, że partner/partnerka nie będą przytłoczeni całą sytuacją.

Poznanie z ludźmi, z którymi spędzamy sporo czasu to idealne zahaczenie o sferę osobistą, które dodatkowo pokaże nam czy partner polubi nasze towarzystwo.

Tu ważna uwaga, jeśli nie będzie chemii pomiędzy znajomymi a partnerem to nie znaczy, że trzeba wybierać, ot nie należy oczekiwać częstych spotkań w pełnym gronie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %