ukrainedate opinie

Nauczeni doświadczeniem w bardzo łatwy sposób jesteśmy zidentyfikować fałszywe profile na portalach randkowych oraz strony, którym można sporo zarzucić. Jedną z takich stron jest Ukrainedate.com, która zyskała popularność wraz ze wzrostem liczby kobiet z Ukrainy w naszym kraju. Strona z pozoru jak każda inna szybko okazuje się być wylęgarnią fałszywych kont. Niestety, ale logując się na portalach randkowych należy być bardzo uważnym, bo łatwo można dać się nabrać. W tym artykule zajmiemy się recenzją Ukrainedate, pokażemy, dlaczego w naszej opinii płacenie za konto nie ma sensu oraz jakie opinie o Ukrainedate mają inni użytkownicy.

Ukrainedate co to za portal randkowy?

Portale randkowe cieszą się ogromną popularnością wśród samotnych osób. Choć w praktyce zmieniły sposób poznawania się to, koniec końców i tak najważniejsze jest spotkanie w 4 oczy.

Korzystając z Ukrainedate do takiego spotkania może nie dojść, gdyż ogromna część widocznych profili jest fałszywa, ale po kolei.

Ukrainedate to portal randkowy skierowany do Ukraińców, choć reklamowany jako darmowy w praktyce jest płatny.

Randki na Ukrainedate stały się popularne w Polsce przez wzgląd na rosnącą liczbę uchodźców z Ukrainy. Dla właściciela strony to bardzo dobra informacja, dla użytkowników szukających ukraińskich randek niekoniecznie.

Właścicielem serwisu randkowego Ukrainedate jest:

 • Cupid Media Pty Ltd
 • PO Box 9304,
 • Gold Coast MC, QLD 9726, Australia
 • Email: team@UkraineDate.com
 • Telephone: +61 7 5571 1181
 • Fax Number: +61 7 3103 4000

To poważny gracz na rynku portali randkowych, gdyż firma posiada kilkadziesiąt rozmaitych serwisów tego typu. Problem z tymi stronami polega na tym, że wszystkie są robione na jedno kopyto i wszystkie są przepełnione fałszywymi profilami.

Zasada działania Ukrainedate jest bardzo prosta, widzisz profile fajnych kobiet, próbujesz do nich napisać, ale musisz zapłacić więc z bólem serca opłacasz drogi abonament i okazuje się, że tracisz pieniądze na rozmowę z oszustami.

Nie mamy żadnego potwierdzenia, że za fałszywymi profilami stoją osoby związane z Ukrainedate, możemy jedynie snuć domysły, że jest im na rękę aby jak najwięcej zdjęć atrakcyjnych kobiet znajdowało się na stronie.

Przytoczmy na dobry początek jedną z opinii:

Dawid – Spotkanie prawdziwej kobiety na UkraineDate jest po prostu niemożliwe. Mam wrażenie, że po prostu nie wpuszczają przyzwoitych kobiet. Właściciele witryny są po uszy w tym oszustwie. To wszystko maszyna do robienia pieniędzy, nic więcej.

Szukając opinii o Ukrainedate natrafiamy na dziesiątki tego typu komentarzy, choć są również bardzo pozytywne opinie, to mocno kłócą się one z obrazem kreowanym przez większość użytkowników internetu.

Czy Ukrainedate wyróżnia coś na tle innych serwisów randkowych? Nie, strona i aplikacja są przestarzałe, właściwości absolutnie standardowe a liczba użytkowników mocno ograniczona.

2.0 TOTAL SCORE

Ukrainedate opinia

Sprawdź
ukrainedate

Jakość dopasowań (szansa na dopasowanie) 3
Cena 1
Obsługa klienta 3
Funkcjonalność 1
Bezpieczeństwo 2
PROS
 • Znamy gorsze strony
CONS
 • Fałszywe profile
 • Mała liczba prawdziwych użytkowników
 • Cena
 • Wiele negatywnych opinii
 • Bezpieczeństwo

Czy Ukrainedate to oszustwo?

Udzielenie odpowiedzi na tak zadane pytanie nie jest proste. W przeciwieństwie do stron, gdzie oszustwo jest perfidne i od razu można stwierdzić, że stoi za nim administracja strony, tak w przypadku Ukrainedate tak nie jest.

Jak wygląda typowe oszustwo na naciąganie pieniędzy praktykowane przez portale randkowe?

 1. Oferujesz darmową rejestrację,
 2. Po rejestracji do użytkownika piszą zainteresowane kobiety pomimo braku zdjęcia,
 3. Ten próbuje odpisać i okazuje się, że wymaga to wniesienia opłaty,
 4. Decyduje się zapłacić,
 5. Profile zarządzane przez administrację przedłużają rozmowę, aby użytkownik pozostał na stronie.
 6. Unikają możliwości kontaktu wideo,
 7. Unikają spotkania,
 8. Przerywają rozmowę, gdy jest im to na rękę,
 9. Użytkownik kasuje konto, ale zapomina odpiąć kartę a subskrypcja jest automatyczna.

Testowaliśmy Ukrainedate na kilku kontach i znamiona powyższego oszustwa nie zostały wyczerpane.

Nie dostawaliśmy wiadomości od zainteresowanych kobiet a udowodnienie, że zdjęcia są kradzione nie było tak łatwe jak mogłoby się wydawać.

falszywy profil kobiety na ukrainedate

Tutaj mamy przykład jednej kobiety ze zdublowanym kontem w Warszawie. Oszustwo jest o tyle bardziej dopracowane, że kobieta na zdjęciu posiada inną fryzurę i makijaż, więc nie od razu można zidentyfikować problem.

Jak widzisz w obu przypadkach zostało zamieszczone jedno zdjęcie i obie osoby są w tym samym czasie online. Czy profile zostały utworzone przez osobę na zdjęciu? To ciężkie do stwierdzenia, nie mamy również podstaw do uznania, że za profilami stroi administracja Ukrainedate.

Sprawdzamy kolejny profil, który tylko bardziej męci w całej sytuacji.

falszywy prfoil kobiety ukrainedate

Po wklejeniu zdjęcia (specjalnie zamazaliśmy gdyż nie mamy pewności czy to oszustwo) jednej z osób mających konto na Ukrainedate odnajdujemy podobne zdjęcie należące do tej samej osoby, zamieszczone na podejrzanym portalu bigbookname.com.

Zdjęcie opisane jest jako Асмик Берберян, po przetłumaczeniu otrzymujemy Asmik Berberian, bez problemu znajdujemy profil na Vkontakte.

Fotografia znajduje się na kilku podejrzanych rosyjskich stronach, należy jednak zaznaczyć, że informacje o tym, że jest pochodzenia Armeńskiego pokrywają się z informacjami zawartymi na Ukrainedate.

Czy to prawdziwa osoba? Ciężko stwierdzić, dlatego ten temat zostawimy otwarty przytaczając jedynie kilka opinii o wiarygodności kont na Ukrainedate.

 • Pawel – Większość kont to Boty. Most accounts are Bots. znudziło mi się zgłaszanie kont botów bo było ich 90% . Albo nie umiecie ich weryfikować i usuwać albo sami je kontrolujcie żeby był ruch na aplikacji. sory straciłem kasę.
 • DR – Nigdy, ale nigdy nie odwiedzaj tej strony. Spośród wszystkich profili na stronie prawdopodobnie trzy czwarte to fałszywe. Rozmawiałem z dziewczyną przez trzy dni, wysłała mi zdjęcia pięknej dziewczyny, najpierw przedstawiła się jednym imieniem, potem stwierdziła, że ​​ma inne imię. Trzeciego dnia wysłałem jej zdjęcie (które miało należeć do niej), a ona zapytała mnie, kto to jest na zdjęciu.

Przytoczone opinie raczej sugerują, że portal Ukrainedate nie potrafi sobie radzić z oszustami, a nie sam tworzy fajkowe konta. Gdyby tak było, bardziej przykładałby się do oszustwa, bardziej skłaniamy się ku temu, że strona zasyfiona jest fałszywymi profilami niż do tego, że to Ukrainedate za tym stoi.

Należy dodatkowo zaznaczyć, że na stronie są zdjęcia kobiet z charakterystycznymi miejscami w polskich miastach. Nie oznacza to, że z automatu są to prawdziwe kobiety, ale buduje wiarygodność takich profili.

Wątpliwe praktyki na Ukrainedate

Pomówmy teraz o praktykach niespotykanych na rzetelnych portalach randkowych a obecnych na Ukrainedate.

Na stronie głównej mamy kilka pozornie nic nieznaczących tekstów, a w rzeczywistości istotnych.

 • Niewiele innych serwisów może zaoferować Ci szansę nawiązania kontaktu z tysiącami szukających miłości kobiet z Ukrainy i Wschodniej Europy.
 • Jeżeli szukasz singielek z Ukrainy w celu nawiązania przyjaźni, flirtu lub poważnego związku, właśnie tutaj możesz znaleźć idealną osobę.

Normalny portal randkowy skierowany jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn, w końcu zależy mu na tym, aby użytkownicy mieli dobre doświadczenia podczas korzystania z aplikacji.

W przypadku portali nastawionych na wyzysk, komunikaty zawsze kierowane są do mężczyzn. To oni stanowią większy procent randkowiczów i to oni są bardziej chętni do wydawania pieniędzy na znalezienie miłości.

weryfikacja konta ukrainedate

Administracja serwisu w wielu odpowiedziach na negatywne komentarze stara się przekona, że przykłada dużą wagę do fałszywych profili. Jedną z metod walki z oszustami jest możliwość przesłania skanu dokumentu tożsamości. Przesyłanie takich danych do innych instytucji niż państwowe czy bankowe nie jest najlepszym pomysłem.

Czy dane zebrane w ten sposób zostały kiedyś wykorzystane w złym celu? Nie znaleźliśmy opinii mówiących o wykorzystaniu danych, jednak pojawiają się zarzuty, że firma zbiera dane osobowe i nie zależy jej na użytkownikach.

Opinie o firmie zarządzającej Ukrainedate.com

Opinie o firmie zarządzającej Ukrainedate com

W tym miejscu warto pomówić o firmie, która stoi za Ukrainedate a jak wspomnieliśmy we wstępie jest to Cupid Media Pty Ltd posiadająca około 30 portali randkowych.

 • Hosseina – Cupid Media Pty to firma macierzysta z siedzibą w Australii, która jest właścicielem wielu fałszywych i oszukańczych witryn „randkowych”. Ich strona jest wypełniona fałszywymi profilami i zdjęciami skradzionymi legalnym użytkownikom. Będą kraść twoje informacje i zdjęcia i wykorzystywać je do tworzenia fałszywych profili i atakowania niczego niepodejrzewających użytkowników. Złapali mnie swoim oszustwem.
 • Kaydan – Jeśli zapłacisz, zdasz sobie sprawę, że wiadomości są fałszywe. Najprawdopodobniej pochodzą z profilu używanego przez firmę Cupid do wysyłania wielu wiadomości i nakłaniania mężczyzn do płacenia za ich przeczytanie. Niektórzy jednak to oszuści z różnych miejsc.

Jak widać firma nie cieszy się dobrym uznaniem a negatywne doświadczenia użytkowników z różnych stron należących do Cupid Media się pokrywają.

Czy Ukrainedate jest płatne?

Ukrainedate nie wykorzystuje nachalnie informacji o tym, że jest darmowe. Zarówno aplikacja jak i rejestracja w serwisie są co prawda darmowe, jednak problem pojawia się, gdy chcemy korzystać ze strony.

Szybko okazuje się, że jako darmowy użytkownik jesteśmy mocno ograniczeni i nie możemy pisać wiadomości z innymi osobami.

konto premium ukrainedate

Do kupienia mamy 3 wersje konta premium:

Gold:

 • Tydzień – 70zł w promocji 42zł,
 • 1 miesiąc – 121zł w promocji 72zł,
 • 3 miesiące – 240zł w promocji 144zł,
 • 12 miesięcy – 480zł w promocji 288zł,

Platinum:

 • Tydzień – 79,99zł w promocji 47,99zł,
 • 1 miesiąc – 140zł w promocji 84zł,
 • 3 miesiące – 280zł w promocji 168zł,
 • 12 miesięcy – 560zł w promocji 336zł,

Diamond:

 • Tydzień – 149,99zł w promocji 89,99zł,
 • 1 miesiąc – 290zł w promocji 174zł,
 • 3 miesiące – 569,99zł w promocji 341,99zł,
 • 12 miesięcy – 1 119,99zł w promocji 671,99zł,

Jak widać ceny są absurdalnie wysokie, każdy pakiet ma przesadzoną cenę, zarówno gdy porównujemy bezpośrednio do konkurencji jak i patrzymy na to co dostajemy w zamian.

Pamiętaj, że opłata jest subskrypcyjna i Twoje konto po wygaśnięciu pierwszego okresu, zostanie automatycznie obciążone bazową wartością konta premium na kolejny okres.

oplaty ukrainedate 

Jak widzisz w powyższym komunikacie, promocyjna cena dotyczy wyłącznie pierwszej subskrypcji, później jesteśmy zobowiązani do opłaty kwoty bez promocji.

Jeśli już decydujesz się na zakup konta premium zrób to za pośrednictwem Przelewu bankowego, wtedy płatność nie jest automatyczna.

W naszej opinii system płatności oferowany przez Ukrainedate jest tragiczny. Darmowe konto jest takim tylko z nazwy a jedynym pozytywem całego systemu jest możliwość płacenia bez konieczności podpinania karty kredytowej.

Czy Ukrainedate jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest sprawą względną, tam gdzie ktoś widzi zagrożenie ktoś inny będzie czuł się w pełni bezpiecznie. W naszej opinii na Ukrainedate jest zbyt wiele fałszywych profili by móc powiedzieć, że strona jest bezpieczna.

Administracja zapewnia, że walczy z oszustami 24/7, ale wygląda na to, że jest bardzo nieudolna.

Absolutnie odradzamy podpinanie karty kredytowej oraz wysyłanie skanu dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości.

Ukrainedate opinie w Google Play

Wiesz jaki jest podstawowy problem sprawdzania opinii w Google Play? To fakt, że zafałszowanie wyników jest naprawdę proste. Dlatego nigdy nie patrzymy na ocenę, która w tym wypadku jest bardzo wysoka 4,7/5* a na konkretne opinie użytkowników.

Zwróć uwagę, że wiele z pozytywnych opinii o Ukrainedate ogranicza się do jednego słowa (ok, super, fajna, dobra) podczas gdy negatywne opinie w większości tłumaczą skąd taka a nie inna opinia.

 • Tom – Aplikacja i portal beznadziejny! Większość kont to fake! Nie instalujcie i nie wplacajcie kasy! Porażka!
 • Adam – .Fikcyjne profile kobiet. Kolejna apka Naciaganie facetów na kasę i nic więcej
 • Karol – Porażka jakich mało! Zdj dodane wyglądają jakby kalkulatorem chyba robione były. Żeby coś odczytać kto napisał lub samemu napisać trzeba zapłacić. 140 zł na miesiąc 😂😂 jak wogole usunąć profil?

W zasadzie tak wygląda większość opinii, które można uznać za sensowne do cytowania. Możesz nam zarzucić, że nie pokazujemy pozytywnych opinii, ale opinia typu „super” nie wiele wnosi do dyskusji, a znalezienie rozbudowanego komentarza, który na kilometr nie śmierdzi fejkiem nie jest łatwe.

Ukrainedate opinie mężczyzn

Większość znalezionych opinii o Ukrainedate pochodzi od mężczyzn co jasno pokazuje jakich użytkowników jest więcej na stronie. Panowie zwracają głównie uwagę na bardzo wysokie koszty konta premium oraz fałszywe profile.

 • Anonim – Totalne dno same boty i pracownicy którzy gadają 5 dni w tygodniu 🙂 w weekend nie ma maili bo mają wolne ??? Cena abonamentu wysoka’ bo trzeba jakoś opłacić tych ludzi. Chcesz ukrainkę to tam jedź. Strona przedpotopowa jak z przed 10 lat ładuje się dlugo, zdjęcia marnej jakości.
 • Użytkownik Google – Administracja zapewnia, że można wysyłać darmowe wiadomości.. co mi po tym, jeśli nie widać treści odpowiedzi.. podstawowe premium 35 euro.. sami sobie odpowiedzcie czy warto. Dodatkowo nie działa hasło do usunięcia konta. Rejestrowałem się przez Facebook, znam doskonale swoje hasło które wpisuje się potwierdzenia lecz nie działa.
 • Wiktor – Nigdy nie wchodź na tę stronę. Straciłem na tej stronie około 1500 dolarów. Na tej stronie nie ma nic oprócz oszustów.

W kwestii oszustw najczęściej użytkownicy Ukrainedate skarżą się na próby wyłudzenia pieniędzy.

Ukrainedate opinie kobiet

Znalezienie opinii kobiet jest dużo trudniejsze, zwłaszcza w przypadku stron jak Ukrainedate skierowanych głównie do mężczyzn.

ukrainedate opinia kobiety o stronie

Jak widzisz powyższa opinia jest nie tyle krytyką portalu co mężczyzn z niego korzystających. Pani, która go napisała ma chyba trochę zbyt wysokie ego i patrzy z góry na inne osoby.

W przypadku innych opinii o Ukrainedate pochodzących od kobiet nie znaleźliśmy nic wartego przytoczenia.

Ukrainedate nasza opinia

Zazwyczaj tworzenie opinii o portalach randkowych jest bardzo proste albo okazują się oszustwem i skupiamy się na bolączkach strony, albo są uczciwe i analizujemy zalety oraz wady.

Przypadek Ukrainedate pokazuje, że nie zawsze zaklasyfikowanie strony jako oszustwa jest takie proste.

W naszej opinii Ukrainedate nie jest oszustwem, choć ewidentnie z takimi sobie nie radzi. Liczne relacje o fałszywych profilach i próbach wyłudzenia pieniędzy nie budują w nas zaufania.

Nie możemy postawić Ukrainedate na równi z idates czy be2, które ewidentnie wykorzystują naiwność swoich użytkowników.

Gdyby nie ceny zaproponowane przez właścicieli strony i liczne negatywne opinie, nawet bylibyśmy skłonni zachęcić Cię do założenia konta. Jednak biorąc pod uwagę zebrane informacje, jedynie powiemy, że jeśli chcesz to zrobić to śmiało, jednak zastanów się dwa razy przed dokonaniem zakupu premium, a jeśli już to zrobisz to koniecznie korzystaj z płatności jednorazowej.

Twoja opinia o Ukrainedate

Jak widzisz ocena Ukrainedate nie jest prosta, choć wiele osób oskarża stronę o sterowanie fałszywymi profilami, my nie jesteśmy w stanie potwierdzić tych informacji. Pewnym jest to, że strona przepełniona jest fałszywymi profilami co nie zachęca do korzystania ze strony.

Chętnie poznamy Twoją opinię o Ukrainedate. Zgadzasz się z przedstawionymi tezami a może masz własne odmienne spostrzeżenie na Ukrainedate? Daj nam znać w komentarzu co sądzisz o stronie a my zachęcamy Cię do zapoznania się z artykułem o Ukraińskich portalach randkowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %