Ukrainki szukaja polakow

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2022 przez Redakcja

Ukrainki szukają Polaków lub Ukrainki szukają męża, to hasła, na które można natknąć się na nagłówkach wielu artykułów. Nie da się ukryć, że od lat Polska jest jednym z głównych krajów emigracji kobiet z Ukrainy a przez ostatni rok to zjawisko przybrało masową skalę. Powód jest oczywisty, tak samo jak zrozumiałe jest dążenie kobiet do ustabilizowania swojego życia w nowym kraju. Faktem jest, że wiele Ukrainek szuka Polaków, którzy mogą zostać ich mężami. Niestety wiele stron i grup na Facebooku żeruje na naiwnych mężczyznach. Jak znaleźć ukraińską żonę i nie paść ofiarą oszustwa?

Czy Ukrainki szukają Polaków?

Zacznijmy może od tego czy sformułowanie Ukrainki szukają Polaków ma odbicie w rzeczywistości.

Portali randkowych i grup na Facebooku szumnie głoszących o tym, że kobiety z Ukrainy szukają Polaków nie brakuje.

Potwierdzają to również liczne profile Ukrainek na popularnych aplikacjach randkowych.

Liczba emigrantów z Ukrainy przebywających w naszym kraju wedle różnych statystyk wynosi około 3,3-4 miliona osób. Zdecydowana większość z nich to kobiety uciekające przed wojną z najbardziej zaludnionych wschodnich terenów kraju.

Jednak nie wszystkie osoby są tu z przymusu, wiele kobiet przyjeżdża do naszego kraju na studia, po lepszą pracę i życie w Europejskim kraju.

Prędzej czy później rozpoczynają szukać partnerów a tymi naturalnie są Polki i Polacy. W przypadku kobiet dochodzi do zdecydowanie częstszych związków na linii Ukrainka-Polak niż jest to w przypadku Polka-Ukrainiec.

Ukrainki szukają związków, ale nie kładą szczególnego nacisku na to, żeby spotykać się z Polakami, chociaż Ci mają kilka przewag nad swoimi konkurentami z innych krajów.

Dlaczego Ukrainki szukają Polaków?

Polscy mężczyźni cieszą się w oczach Ukrainek lepszą reputacją niż mężczyźni z ich kraju. Polak uchodzi za osobę pracowitą, szarmancką i zaangażowaną w związek.

Musisz wiedzieć, że uogólniając Ukrainki cenią sobie bardziej tradycyjne relacje. Zresztą same się z tym nie kryją, że facet jest od zarabiania a one od domowego ciepła.

W Polsce zdecydowanie więcej kobiet pracuje na kierowniczych stanowiskach i stawia swoją karierę na pierwszym miejscu.

Kobiety otwierają własne biznesy i realizują się zawodowo co należy pochwalać, ale często prowadzi to do osłabienia istotności związku nie wspominając o instytucji małżeństwa.

Tu jest istotna kwestia, którą musisz mieć z tyłu głowy. Pieniądze odgrywają istotną rolę w związku z Ukrainką.

Co prawda niezależnie od narodowości kobieta lubi wiedzieć, że jej mężczyzna jest zaradny i będzie w stanie się zatroszczyć o nią i ewentualne dzieci, a w przypadku kobiet z Ukrainy może to być bardziej widoczne.

Płace w Polsce są wyższe niż na Ukrainie przez co mężczyźni również są bardziej atrakcyjni.

Związek z Tobą może być dla Ukrainki otwarciem na lepsze, bogatsze życie. Nie musisz zarabiać 5 cyfrowych kwot chodzi oto, że będziecie mieć zawsze zapłacone rachunki, będziecie mogli wychodzić na randki i raz w roku wyjeżdżać na fajne wakacje.

Kobiety z Ukrainy dużo chętniej wstępują w związki małżeńskie i robią to w młodszym wieku. Dodatkowo są chętne do zakładania rodziny co za tym idzie aspekt finansowy ma znaczenie.

Nie sprowadzajmy jednak wszystkiego do pieniędzy. Mamy podobną historię, różnice kulturowe nie są duże a język jest łatwy do przyswojenia.

To bardzo ważne aspekty, które mają wpływ na to, że Polak jest atrakcyjniejszym kandydatem na chłopaka i męża od osób z innych krajów mieszkającym w naszym państwie.

Polakom pomaga również mentalność mężczyzn na Ukrainie, którzy w oczach ich kobiet są leniwi, nie dają wiele od siebie i mają problem z alkoholem.

Czy Ukrainki szukają mężów?

Skoro mamy już omówioną kwestię tego, że faktycznie kobiety z Ukrainy szukają związków z Polakami to warto zastanowić się czy tak samo chętnie szukają mężów.

Wspomnieliśmy, że Ukrainki są większymi tradycjonalistkami i objawia się to również w momencie zawierania małżeństw. Wiele z nich decyduje się na ślub w wieku 20 kilku lat, a dodatkowo chętniej decydują się na posiadanie dzieci.

W grę wchodzi tutaj również fakt, że mężczyźni na Ukrainie często pozostawiają kobiety po tym jak ta zajdzie w ciąże. Takie pozostawienie nie ma konsekwencji związanych z alimentami, chyba że mają ślub.

ukrainka szuka polaka meza

Jak pokazują statystki z roku na rok rośnie liczba małżeństw Polaków z Ukrainkami. W drugą stronę statystyki są dużo niższe, ale naturalnie takie małżeństwa również występują.

W roku 2021 było 1839 ślubów między Ukrainkami i Polakami co jest wzrostem z 1435 ślubów w roku 2020. Ciężko powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja w roku 2022, ale na rok 2023 należy spodziewać się kolejnego dużego wzrostu.

Do największej liczby małżeństw Polaków z Ukrainkami dochodzi w regionach, gdzie tych kobiet jest najwięcej, czyli Mazowieckie i Dolnośląskie.

Gdzie Polak pozna Ukrainkę?

Zapewne zastanawiasz się są te wszystkie Ukrainki poszukujące Polaków.

Nie da się ukryć, że najwięcej osób szuka takiej miłości na grupach facebookowych. Problem w tym, że większość z tych anonsów jest nieprawdziwa i stoi za nimi osoba nastawiona na zysk.

Jest to bardzo szkodliwe, gdyż na bazie takich negatywnych doświadczeń można wyrobić sobie złą i mylną opinię o kobietach z Ukrainy.

Portal

Ocena

Rejestracja

Link do rejestracji

Darmowa

Darmowa

Darmowa

Darmowa

Nie oznacza to jednak, że nie da się trafić na FB osób, które faktycznie szukają męża Polaka w ten sposób.

Ukrainki szukają Polaków głównie na/w:

  • Portalach randkowych,
  • Biurach matrymonialnych,
  • Ogłoszeniach na stronach typu lento,
  • Grupach na Facebooku,
  • W pubach i klubach.

Kobiety z Ukrainy funkcjonują tak samo w naszym społeczeństwie jak Polki. Chcą żyć w ten sam sposób, chodzić do tych samych miejsc i korzystać z tych samych aplikacji.

Dlatego szukając kandydatki na dziewczynę i ewentualnie żonę szukaj dokładnie w tych samych miejscach co Polek.

Polak znalazł Ukrainkę i co teraz?

Konto na portalu randkowym założone i pierwsza umówiona randka z Ukrainką gotowa, jak teraz do niej podejść?

Po wieloma względami randka Ukrainki z Polakiem przebiega tak samo jak randka Polaka z Polką. Do rozstrzygnięcia pozostają kwestie językowe, przy założeniu, że kobieta mówi w miarę płynnie randka powinna przebiegać w normalnym sposób.

Gdyby jednak okazało się, że dziewczyna ma problemy z porozumiewaniem się po polsku i nie zna angielskiego pozostaje tłumacz i mowa ciała. Choć spotyka się takie pary, to trzeba otwarcie powiedzieć, że prowadzenie takiej relacji jest trudne.

Warto w takich sytuacjach na miejsce spotkania wybrać coś, gdzie można zająć się czymś innym niż tylko mówieniem.

Staraj zadawać się proste pytania i daj dziewczynie do zrozumienia, że nie musi się wstydzić mówić i lepiej, żeby mówiła cokolwiek niż milczała.

Ukrainki w przeciwieństwie do kobiet z Polski czy zachodnich krajów nie są tak otwarte, przynajmniej nie wszystkie. Pamiętaj, że zostały wychowane we wschodniej mentalności a zmiany, które przeszedł nasz kraj w ciągu ostatnich 30 lat tam dopiero tak naprawdę zachodziły.

Postaraj się prowadzić rozmowę i pokazuj pewność siebie, dziewczyna powinna wiedzieć, że masz plan na randkę i poradzisz sobie, gdy nawet będą chwile ciszy.

W kwestii kontaktu fizycznego warto ograniczyć się do minimum, niewielki gestów. Pamiętaj, że możesz być pierwszym obcokrajowcem, którego poznaje i nie ma nikogo innego w kraju, więc musi czuć się bezpiecznie.

Uważaj na ogłoszenia Ukrainka szuka męża Polaka

Na sam koniec zostawiliśmy ostrzeżenie, które powinieneś mieć zawsze w głowie. Anonse kobiet z Ukrainy poszukujących męża Polaka niemal leżą na każdej wirtualnej ulicy.

Szczególnie popularnymi miejscami na takie ogłoszenia są grupy Facebookowe. Problem z tymi grupami jest taki, że nikt nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości profili, które się tam pojawiają.

Dziwnym trafem, pokazuje się tam wiele, kobiet o sylwetkach modelek. Dodatkowo niemal każda z nich pozna mężczyznę bez względu na wiek i żadna z nich nie odpisuje w komentarzach pod swoim ogłoszeniem.

Trzeba wprost powiedzieć, że 99% tego typu grup to oszustwa mające na celu wyłudzić od Ciebie pieniądze.

Chcąc poznać rzeczywiste kobiety korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych portali randkowych, które posiadają weryfikację konta.

Unikaj stron o podejrzanych domenach i takich, które nawet nie siliły się na dobre przetłumaczenie strony na język polski. Szerzej piszemy o tym w artykule o portalach randkowych z Ukrainkami.

Czy Ukrainka znajdzie Polaka?

Polacy idealizują Ukrainki jako Piękne i kochające kobiety. Wynika to często ze złych doświadczeń w związkach z Polkami lub wręcz ich brakiem, wtedy przez takie osoby przemawia frustracja.

Polki i Ukrainki różnią się, mają nieco inne podejście do życia, ale należy pamiętać, że każda kobieta jest inna i jej narodowość może nie mieć znaczenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się czy Ukrainki faktycznie szukają męża Polaka i jak takich kobiet szukać. Masz swoje doświadczenia z kobietami z Ukrainy? A może jesteś mężem takiej i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami? Sekcja komentarzy jest Twoja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
20 %
Excited
Excited
40 %
Sleepy
Sleepy
20 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
20 %