Ukrainki kradna mezow i podrywaja polakow

Ostatnia aktualizacja 16 października 2023 przez Redakcja

Ukrainka ukradła mi męża, tak zaczyna się jeden z wielu artykułów próbujących przekonać Polaków a głównie Polki o tym, że Ukrainki są konkurentkami w miłości. Problem polega na tym, że wiele z tego typu wyznań jest motywowanych zewnętrznie przez stronę rosyjską. Czy wszystkie? Zapewne nie, chcemy jednak już na wstępie zwrócić uwagę, aby weryfikować przedstawiane informacje, nawet te zaprezentowane w tym artykule. Co się stało, że Polki, które na początku wojny pierwsze rzuciły się do pomocy uchodźcom z Ukrainy dziś nieprzychylnie patrzą na Ukrainki? Czy Ukrainki podrywają Polaków i stanowią realną konkurencję na gruncie matrymonialnym?

Czy można ukraść męża?

Zacznijmy od najbardziej rozpowszechnionej plotki mówiącej o tym, że Ukrainki kradną zamężnych mężczyzn. Poniżej zamieszczamy wpis na portalu anonimowe.pl, w którym kobieta podkreśla, że jest tolerancyjna „ale” jak się okazuje ma wiele do zarzucenia Ukrainkom i Ukraińcom.

ukrainki kradna polakow

Cała historia wydaje się tak wiarygodna jak reklamy „gorące mamuśki w Twojej okolicy”. Zamieszczenie wpisu na stronie do anonimowego postowania nie zwiększa wiarygodności.

Kobieta, która napisała tą wiadomość miała w swoim życiu bardzo dużo styczności z Ukrainkami i były to same złe doznania, to dość zastanawiające.

Gdy cofniemy się do początków konfliktu straszono, że po uzyskaniu numeru PESEL, osoby z Ukrainy będą mogły głosować w wyborach, rozsiewano plotki o przyjmowaniu Ukraińców przed Polakami w służbie zdrowia itd.

Wszystkie te wpisy łączy jedno, dotyczą sytuacji, które mogły przydarzyć się każdemu. Zazwyczaj są anonimowe, a gdy już autor jest znany szybko okazuje się, że jego historia okazuje się nieprawdziwa.

Na bazie przedstawionej historii widzimy dwa obrazy:

  • Dobroduszna Polka przyjmująca Ukrainkę pod dach i dająca pracę,
  • Zła Ukrainka, która ukradła męża.

Polki dobre, Ukrainki złe, podział na dobro i zło rodem z filmów Marvella bez odcieni szarości. Czytelnik nie może mieć wątpliwości, która strona jest tu poszkodowana a kto jest „przestępcą”.

Na szczęście tego typu oszustwa są szybko wyłapywane, na nieszczęście nie wszystkie osoby, chcą wierzyć, że to nie prawda przez swoje ksenofobiczne poglądy.

Czy można ukraść męża? Czy to rzecz? Jak taka sytuacja wyglądała, Ukrainka zwabiła męża kobiety seksownym tańcem a ten pomimo stawiania oporu został zahipnotyzowany i nie wiedział na co się godzi?

Niestety sprawy uczuciowe wyłączają logiczne myślenie co może prowadzić do formułowania mylnych tez.

Czy jakiś facet zdradził swoją kobietę dla Ukrainki? Zapewne tak, ale tak samo mógłby zdradzić ją dla Polki, narodowość nie ma tu znaczenia a cechy osobowościowe danego mężczyzny.

Ukrainki podrywają Polaków

Na łamach naszej strony zajmujemy się demaskowaniem fałszywych portali randkowych. Wielu mężczyzn szuka ukraińskich portali randkowych z nadzieją, znalezienia kobiety z tego kraju.

Praktycznie wszystkie tego typu strony są oszustwami, ale sam fakt, że faceci szukają takich stron świadczy o tym, że są zainteresowani związkiem z kobietą ze wschodu.

W internecie znajdziemy wiele wątków na forach mówiących, że kobiety z Ukrain są bardziej rodzinne, mniej roszczeniowe i pozbawione syndromu księżniczki, przypisywanego polskim kobietom.

Może nieduża, ale bardzo wokalna grupa mężczyzn ma złą opinię o polskich kobietach. Te wydają się dla nich „zepsute zachodem”, mniej nawiązujące do tradycyjnego modelu rodziny.

Nie chodzi tu o podział ról, ale chęć stworzenia rodziny opartej na starych wartościach. Czy tak jest?

Zapewne odsetek kobiet zapatrzonych w świat Instagrama i bujających głową w chmurach wzrósł, ale z drugiej strony, część z komentarz mężczyzn pisanych jest przez frustrację w braku umiejętności stworzenia związku z Polką. Kierują oni swoje zarzuty wobec kobiet nie dostrzegając własnych wad.

Zatem czy Ukrainki podrywają Polaków? Tak, jest to zupełnie naturalne. Znajdują się w nowym kraju i próbują żyć normalnie. Biorąc pod uwagę, że łatwiej jest znaleźć Polaka niż Ukraińca częściej wchodzą w związki z Polakami.

Czy to znaczy, że Ukrainki robią wszystko by usidlić Polaków? Oczywiście nie, korzystają z takich samych metod szukania facetów jak Polki.

Obecnie na portalach randkowych średnio co 10 profil należy do kobiety z Ukrainy. To całkiem pokaźna liczba, ale kobiety nie powinny się obawiać o znalezienie mężczyzn.

Śluby Ukrainek z Polakami

Mąż Polak wydaje się być nie najgorszym wyjściem dla kobiety z Ukrainy. Średnio jest bardziej zamożny, od Ukraińskiego kontrkandydata, mieszka w bardziej rozwiniętym kraju o lepszych perspektywach, bardziej bezpiecznym i dającym więcej możliwości.

Każda kobieta patrzy na aspekt finansowy w związku. Nie ma w tym nic złego, w końcu samą miłością człowiek się nie naje.

Stabilność finansowa pozwala również myśleć o założeniu rodziny i budowaniu solidnej przyszłości.

Dlaczego wspominamy o finansach? Ponieważ najczęstszym zarzutem do Ukrainek, gdy słyszymy o małżeństwie Polsko-Ukraińskim, jest ten mówiący o połaszeniu się na kasę.

Ukrainka nie może wyjść za mąż za Polaka, z takich samych powodów co Polka, zawsze musi chodzi o pieniądze.

Ponownie, zapewne są takie związki, w których mężczyzna jest wykorzystywany finansowo, ale nie możemy zakładać, że jest to normą.

ukrainka szuka polaka meza

Powyższy wykres pokazuje jasno rosnącą tendencję w ślubach Polaków z Ukrainkami. W drugą stronę, jest to zdecydowanie rzadsze zjawisko.

Prawdopodobnie kolejne lata będą przynosić kolejne wzrosty na wykresach. Wiele kobiet za naszej wschodniej granicy postanawia pozostać w Polsce, a co za tym idzie zakładać tu rodziny.

Dlaczego mężczyźni wybierają Ukrainki zamiast Polek?

Tematy związane z Ukrainkami są obecnie bardzo wdzięczne w przestrzeni randkowej. Mężczyźni, którzy nie dali rady zbudować wartościowej relacji z Polakami upatrują swojej szansy w kobietach ze wschodu.

W końcu z ich perspektywy już na starcie mają przewagę nad Ukraińcami, chociażby z powodów, które wcześniej opisaliśmy.

Do tego na Ukrainie dochodzi problem z alkoholem i traktowaniem kobiet.

Za kobietami z Ukrainy rozglądają się również mężczyźni, którym nie podoba się w jaką stronę zmierzają Polki. Wedle przekonań wielu Panów, Polki stają się za bardzo liberalne, a choć panowie w wielu kwestiach popierają liberalizm, to w kwestiach rodzinnych są bardziej tradycyjni.

Kobiety w Polsce mają wysokie wymagania i zawyżoną samoocenę, to teza z którą częstą się spotykamy w internecie.

Przeglądając profile kobiet na portalach randkowych faktycznie można odnieść wrażenie, że część z Pań jest oderwanych od rzeczywistości. Jednak nie możemy zgodzić się tezą, że problem dotyka większości kobiet.

Najwidoczniej Ci mężczyźni nie trafili na właściwą kobietę więc kierują swój wzrok ku Ukrainkom.

Panuje przekonanie, że kobiety ze wschodu mają mniejsze wymagania, preferują tradycyjny model rodziny i nie mają wygórowanego ego.

Jednak to również generalizowanie tematu, każdy człowiek jest inny i patrzenie na świat zero-jedynkowo prowadzi do skrajnych postaw.

Żona Polka może być tak samo dobra jak żona Ukrainka i tak samo mąż Polak może być tak samo dobry jak mąż Ukrainiec.

W oczach randkujących mężczyzn, Ukrainki wydają się „łatwiejszą zdobyczą”, ale rzeczywistość weryfikuje.

W końcu poziom atrakcyjności mężczyzny nie rośnie, to że z portalu randkowego korzysta więcej kobiet tylko nieznacznie zwiększa jego szanse. W rzeczywistości to osoby, które zgarniały najwięcej polubień będą dostawały ich jeszcze więcej, a osoby mniej atrakcyjne nie odczują żadnych różnic.

Polki boją się konkurencji

Dlaczego tematy o tym, że Ukrainki kradną mężów cieszą się popularnością? To nie panowie wyszukują tych fraz a kobiety, bojące się o to, że będą deprecjonowane.

opinia o ukrainkach ukrainki podrywaja polakow

Takich tematów nie brakuje, przesiąknięte są one negatywnymi komentarzami na temat kobiet z Ukrainy. Dostaje się w nich również mężczyzną, każdy jest winny, tylko nie osoba, pisząca wiadomość.

  • Wszyscy mówią ooo jakie te ukrainki sa rodzinne wspaniałe pracowite a to guzik prawda , tak mówią faceci którzy liczą na to ze one lecą na biednych i brzydkich a one takich omijają szerokim łukiem , znam dwie pary jedna gwiazda dorwala bogatego Polaka i mu slodzi jaki to on nie jest cudowny i wogole a prawda jest taka ze gość jest obrzydliwie bogaty i szpetny a ona tylko wydaje jego kasę.
  • Zeby one jeszcze ta kasę na rodzinę dzieci wydawały to bym jeszcze zrozumiała ale one tylko ciuszki perdumki kosmetyki i to wszystko co mają we łbie.
  • Może i jestem nieatrakcyjna i dzieciata ale na Ciebie kafeteryjny kartoflu żadna ukrainka Nie poleci bo nie masz wyglądu ani kasy i kto tu jest przegrywem
  • Polki są o klasę wyżej, od wszystkich innych nacji. Ukrainki z racji niewykształcenia, braku ambicji i pochodzenia z banderowskiej, a więc zdegenerowanej Ukrainy, przedstawiają sobą to co przedstawiają.

Jak widać poziom dyskusji tych „wykształconych, dobrych Polek z manierami” nie jest zbyt wysoki. Taką formę obrony przyjmują dzieci w przedszkolu, a jak widać niektóre osoby tylko rosną a nie dorastają.

Zakompleksione myślenie, przedstawianie się w dobrym świetle i oczernianie kobiet z Ukrainy jasno pokazują, że nie wszystkie kobiety mają wysokie poczucie wartości.

Właśnie do tego to się sprowadza, kobieta pewne siebie i swoich wartości nie będzie marnować czasu na wchodzenie na forum w celu anonimowego obrażania kobiet innej narodowości.

Niestety spora część z tych wiadomości wygląda na zmyślone w celu budowania wzajemnej nienawiści.

Problem pokazują również badania, wedle których kobiety mniej przychylnie zapatrują się na pozostanie w kraju młodych kobiet z Ukrainy. Co ciekawe nie mają problemy ze starszymi kobietami z tego kraju, przypadek?

polki nie chca ukrainek w polsce

Takie myślenie nie ma uzasadnienia, w interesie Polski jest utrzymać młode osoby. Kobiety i mężczyźni powyżej 60 roku życia mają niższą produktywność i w przyszłości będą stanowić dodatkowo obciążenie dla państwa.

Ukrainki kradną mężów i polują na Polaków – Podsumowanie

Problemem wielu ludzi jest nieweryfikowanie informacji i szerzenie dezinformacji. Żyjemy w takich czasach, gdy różne siły próbują nas przekonać do swoich racji.

Słyszałaś historię o tym, że Ukrainka ukradła komuś męża? Jaka Ukrainka? Komu? Kto był mężem? Jeśli nie masz tych informacji nie feruj wyroków, a osobę, od której to usłyszysz ostrzeż przed szerzeniem niepotwierdzonych plotek.

Polki wykazały się dużym zrozumieniem i empatią dla swoich „sióstr” z Ukrainy. Te w większości są im wdzięczne i starają się to pokazać na tyle ile mogą tając się wartościowym elementem naszego społeczeństwa.

Nie można pozwolić na to, aby czarne owce i fejkowe wiadomości doprowadziły do zaburzenia relacji jakie zostały nawiązane.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %