umiesnione dziewczyny

Ludzie próbują definiować piękno na różne sposoby. Jednak do tej pory nie udało się wypracować jednej stałej definicji piękna i nigdy nie będzie to możliwe. Upraszczając całe zagadnienie można doprowadzić do stwierdzenia, że to zespół cech sprawiających, że coś lub ktoś się nam podoba. W tym artykule chcemy poruszyć kwestię umięśnionych dziewczyn. Dlaczego ten temat poruszamy? Okazuje się, że wiele Pań jak i facetów jest zainteresowana tym zagadnieniem. Postaramy się przytoczyć trochę opinii z obu stron i ustalić czy umięśnione kobiety podobają się mężczyzna.

Skąd pomysł na umięśnioną sylwetkę?

Siłownie już od dawna nie są męskimi świątyniami. Co prawda wciąż to faceci stanowią większą część osób ćwiczących, ale kobiety liczba trenujących kobiet stale rośnie. Już dziś niemal o każdej godzinie można spotkać Panie trenujące przysiady czy rozwijające ogólnorozwojowo swoją sylwetkę.

Pomimo rosnącego zainteresowania treningiem kobiet, tylko niewielka część z nich postanawia pójść w trening siłowy i „docięcie sylwetki”.

Trening siłowy kojarzy się z kobiecością do momentu, w którym tyczy się dolnej części sylwetki. Gdy kobieta zaczyna dźwigać większe ciężary na górną część w głowach wielu mężczyzn powstaje pytanie „po co?”.

Naturalnie mówimy tu o typowym treningu kulturystycznym. Kobieta podobnie jak mężczyzna powinna dbać o równomierny rozwój sylwetki.

Zaniechanie niektórych ćwiczeń może prowadzić do osłabienia pewnych mięśni a wzmocnienia innych co będzie przekładać się na zwiększone ryzyko kontuzji czy wady postawy.

Kobiety trenujące kulturystycznie lub w celu zwiększenia swojej masy mięśniowej robią to, bo mogą.

Jeszcze 20 lat temu umięśniona kobieca sylwetka była czymś nienaturalnym i rzadko spotykanym.

Dziś w każdym mieście znajduje się siłownia a dziewczyny decydują się kształtować ciało wedle własnych upodobań nie bacząc na opinię innych. Tylko czy to prawda?

Loading poll ...

Stereotyp pięknej dziewczyny a kwestia umięśnienia

Tak się składa, że wiele komentarzy pod artykułami podobnymi do tego jest pisanych przez kobiety, które mówią, że nie obchodzi ich zdanie mężczyzn i trenują dla siebie.

Zachodzi zatem pytanie jak znalazły dany artykuł? Prawda jest taka, że to głównie dziewczyny szukają artykułów traktujących o umięśnionej kobiecej sylwetce.

Panie szukają potwierdzenia, że to do czego dążą będzie się również podobać mężczyznom.

Dlatego w pierwszej kolejności chcemy, zwrócić uwagę kobietom, aby robiły to na co mają ochotę nie oglądając się na innych. Do tego należy dołożyć odrobinę większą wiarę w siebie, bo w przeciwnym razie opinie mężczyzn mogą się okazać dołujące.

Ideał kobiecej sylwetki zmieniał się na przestrzeni wieków, dekad, a ostatni nawet kilka lat wystarczy by zmienić kanony piękna.

Rubensowskie kształty były ideałem piękna w baroku, w połowie poprzedniego wieku kanony piękna ustalała Marilyn Monroe, później przyszedł czas modelek z niedowagą a obecnie króluje wysportowana, ale kobieca sylwetka.

Tu pojawia się pytanie co można nazwać „kobiecym”? W końcu wyróżniamy rozmaite typy urody od chłopczyc przez panków po pulchne kobiety.

W tym wszystkim znajduje się również miejsce dla umięśnionych kobiet.

Tłuszcz a kulturystyka

W tym miejscu mówimy powiedzieć sobie jasno, ciało zawodowych kulturystek stosujących sterydy nie jest atrakcyjne dla zdecydowanej większości facetów.

Jeśli, którakolwiek z naszych czytelniczek myśli o stosowaniu takich środków, kategorycznie odradzamy, zmieniają one ciało kobiety w bardziej męskie i wprowadzają nieodwracalne zmiany.

Istnieje jeszcze kulturystyka naturalna pozbawiona środków zakazanych.

Tu dochodzimy do zasadniczej kwestii, kobiece ciało naturalnie posiada wyższą tkankę tłuszczową od mężczyzn. Zredukowanie jej do zbyt niskiego poziomu zmniejsza atrakcyjność kobiety w oczach wielu mężczyzn.

Przeglądając jedno z najpopularniejszych forów w internecie (Quora) znaleźliśmy takie kwiatki:

czy facetom podobaja sie umiesnione kobiety

Naturalnie znajdą się takie osoby jak Nataliya Kuznetsova, która będzie twierdzić, że podoba się mężczyznom i nie nam oceniać czy tak jest, niemniej na pewno nie jest to duży procent męskiej populacji.

Nataliya_Kuznetsova

Jednak zakładamy, że kobiety, które nas czytają nie dążą do takiej sylwetki a bardziej przykładu przedstawionego poniżej.

umiesniona dziewczyna

Należy pamiętać, że fotografia pochodzi z zawodów, co za tym idzie kobieta na zdjęciu w życiu codziennym na te mięśnie ma nałożone kilka % więcej tłuszczu.

Dobrze, ale piszemy i piszemy, a gdzie odpowiedź na tytułowe pytanie?

Opinie mężczyzn o umięśnionych dziewczynach

W poszukiwaniu opinii facetów o kobietach, które postawiły na trening siłowy, przeszukaliśmy nie tylko polski, ale i angielskojęzyczny internet.

Jak się okazuje Panowie oczekują, że kobieta będzie wysportowana ze zdrową sylwetką, jednak nienadmiernie docięta.

Mężczyźni szczególną uwagę przykładają do kobiecego brzucha, niewielu z nich chciałoby, aby wyglądał jak tarka. Co ciekawe jest to przeciwieństwem tego jak kobiety oceniają męski brzuch.

Parę negatywnych komentarzy

 • Siem – Mięśnie u kobiety wzbudzają we mnie blee. Uwielbiam u kobiet, kobiecość … Sorki ale mięśnie nie dają Wam kobiecości
 • Anonimowy – Osobiście myślę że umięśnione kobiety są nieco gorzej wyglądające niż przeciętne.
 • Sora – Do kaloryferka na brzuchu u kobiet chyba nigdy się nie przekonam 😛 Ale od jakiegoś czasu podobają mi się ładnie zarysowane ramiona.
 • Anonim – Mi też się nie podobają, ale szacunek.
 • Anonim – moim zdaniem wygląda to nieestetycznie i jakoś tak niekobieco
 • blck.shp – W momencie, kiedy u kobiety zaczynają zarysowywać się mięśnie, szczególnie na brzuchu, to przestaje mnie ona pociągać.
 • Cezaruozo -Umięśnione kobiety są lekko odpychające moim zdaniem. Najładniejsza budowa to budowa jak najbardziej naturalna. W żadnym wypadku żadne chudzielce, naturalne krągłości jak najbardziej powinny występować

Parę pozytywnych komentarzy

 • Anonimowy – Myślę że o umięśnionych kobietach mówią fe, fuj itd zakompleksieni faceci, których przeraża myśl, że dziewczyna mogłaby być od nich silniejsza.
 • Zrzuć brzuch – To fajnie jak kobiecie widać mięśnie np. na brzuchu czy ramionach. Świadczy to że ta osoba jest zdyscyplinowana i zorganizowana no i w przypadku kobiet ładna 🙂 Wiem , że nie wszyscy faceci tak myślą , ale znacie już moje zdanie na ten temat 🙂
 • Komandor – Szczerze mówiąc, wolę umięśnione kobiety, zwłaszcza te, które są na poziomie prawie kulturystki.
 • Łukasz – Absolutnie uważam, że muskularne kobiety są atrakcyjne. Uważam, że nie tylko poprawia to ich kondycję, ale uważam, że ich poświęcenie dla zdrowia jest bardzo atrakcyjne

Jak widać zdania ekspertów są podzielone, ale czego można było się spodziewać?

Opinie kobiet o umięśnionych dziewczynach

Panie również chętnie wypowiadają się same o sobie. Co ciekawe widać bardzo dużą różnicę w tym jak definiują idealną kobiecą sylwetkę.

 • Daniela: Osobiście uważam, że pewna definicja mięśni u kobiety może być niezwykle atrakcyjna, ponieważ pokazuje, że nie boi się ona wyłamać ze społecznych standardów piękna, a także ma dyscyplinę i poświęcenie, aby utrzymać taką sylwetkę. To tylko moja opinia, ale myślę, że wielu facetów czuje się zdezorientowanych na poziomie instynktu, kiedy widzą bardzo muskularne kobiety, ponieważ naczelny w nas mówi nam, że mężczyzna = duży i silny, kobieta = delikatna i drobna
 • Hazajas – Też raczej ćwiczę dla swojego dobrego samopoczucia i raczej mam gdzieś co kto myśli. Ja czekam, aż znajdzie się taki, któremu spodobam się taka, jaka jestem 😉

Na koniec zostawiliśmy bardzo mądry komentarz, który powinien definiować Twoje podejście do treningu.

 • Patrycja – Co jeden facet, to jedna opinia. Grunt, to czuć się w porządku z samą sobą, wówczas i inni będą się czuć z nami dobrze. Zresztą wydaje mi się, że ćwiczenie dla kogoś prędzej czy później skończyłoby się porażką, ponieważ to nie chęci i motywacja skłaniałyby nas do wysiłku, a… przymus

To już wszystko w tym temacie. Jak widzisz udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy umięśnione dziewczyny są atrakcyjne dla ogółu mężczyzn nie jest takie proste. Większość panów co prawda zwraca uwagę, że nadmiernie umięśniona sylwetka nie jest pociągająca, ale jednocześnie oczekuje od kobiety „zdrowych kształtów”. Chętnie poznamy Twoje zdanie na ten temat, czy podobają Ci się umięśnione kobiety?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %