uscisk dloni zakochanego mezczyzny

Ostatnia aktualizacja 8 marca 2024 przez Redakcja

Uczucia można okazywać na wiele sposób nie koniecznie słowami, czasem wystarczy uścisk dłoni i wszystko już wiadomo. Często panie pytają nas jak wygląda uścisk dłoni zakochanego mężczyzny i choć nie ma jednoznacznego schematu opisującego taki uścisk są pewne cechy, które można wskazać. To jak podajemy rękę do uścisku ma znaczenie i już na wstępie spotkania sporo mówi. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie jak rozpoznać uścisk dłoni zakochanej osoby oraz jak zareagować na taki gest.

Czy uścisk dłoni przenosi emocje?

We wstępie warto jednoznacznie podkreślić, że psychologowie zgadzają się w kwestii tego, że uścisk dłoni jest istotnym elementem komunikacji niewerbalnej.

Za jego pomocą możemy określić naszą relację względem drugiej osoby oraz dać informacje o nas samych.

W naszej kulturze uścisk dłoni odgrywa istotne znaczeni, wielu obcokrajowców jest zdziwionych, że wchodząc do pomieszczenia z 20 znajomymi często osoba wita się z każdym właśnie przez uściśnięcie dłoni.

Co prawda obecnie jest to rzadsze jednak nawet w szkołach zwykło się witać ze wszystkimi osobami z klasy.

W uścisku dłoni kluczową role pełni:

 • To kto pierwszy wyciągnie rękę,
 • Siła uścisku,
 • Głębokość uścisku,
 • Długość uścisku,
 • Sztywność palców.

Nikt nie lubi jak podaje mu się „śledzia” czyli dłoń bez żadnego spięcia i zaangażowania. Wszystkie z wymienionych czynników mogą nam podpowiedzieć czy uścisk dłoni, którego doświadczamy ma charakter miłosny, dominujący czy zwykły przyjacielski.

Jak wygląda uścisk zakochanego mężczyzny?

Jednoznaczne określenie tego jak wygląda uścisk zakochanego mężczyzny nie jest proste, ponieważ wiele osób nie zmienia uścisku niezależnie od tego kto jest po drugiej stronie.

Niemniej da się zauważyć, że siła uścisku mężczyzny jest dostosowywana do kobiety, a w przypadku kobiety, która mu się podoba może to być zdecydowane, ale delikatny uścisk, mniej formalny niż np. z szefową.

Często mężczyźni zatrzymują na chwilę uścisk inicjując krótką rozmowę, pozwala im to dłużej czuć dotyk kobiety, która się im podoba.

Należy jednak pamiętać, że można trafić również na osoby nieśmiałe, które choć chciałby dłużej przytrzymać rękę, to raczej postawią na szybki bezwiedny uścisk.

Istotna jest również wspomniana głębokość uścisku, najczęściej będzie to uścisk obejmujący cała dłoń, bardzo głęboki, różny od przyjacielskiego podania dłoni.

Jeśli facet będzie się stresował prawdopodobnie będzie miał luźniejszą dłoń. Może to jednak również oznaczać, że jest wyluzowany, choć to rzadsze przypadki.

Jak rozpoznać czy mężczyzna coś do nas czuje?

Uścisk dłoni jest istotny, ale opieranie na nim interpretacji wszystkich uczuć drugiej osoby może prowadzić do nieporozumień.

Pamiętaj również o innych gestach niewerbalnych jak:

 • Uśmiech pełną twarzą, powodujący kurz łapki,
 • Delikatne próby kontaktu np. muśnięcia po ramionach,
 • Intensywny kontakt wzrokowy,
 • Ogólną próbę złamania dystansu.

Gdy dodasz te oznaki do uścisku dłoni będziesz mieć nieco pełniejszy obraz relacji mężczyzny względem Ciebie.

Niemniej to słowa są najważniejsze, gdyż przekazują najwięcej informacji. Mężczyzna nie musi mówić wprost, że jest Tobą zainteresowany, warto czytać między wierszami.

Jeśli robi, którąś z niżej opisanych rzeczy to jest coś na rzeczy:

 • Pojawiasz się w jego rozmowach z przyjaciółmi,
 • Chce poznać Twoje towarzystwa,
 • Zadaje pytania odnoszące się do Twojej przyszłości,
 • Radzi się ciebie w istotnych sprawach,
 • Lubi zaskoczyć Cię małymi prezentami,
 • Stara się aby wasze spotkania były ciekawe,
 • Dba o to aby komunikacja między wami odbywała się każdego dnia.

Naturalnie nie sposób wypisać wszystkie zachowania, ale na powyższym przykładzie widzisz pewien schemat.

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się dla Ciebie pomocny i sprawi, że będzie Ci łatwiej ocenić zamiary mężczyzny, którego podejrzewasz o zakochanie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %