Zabawa w Wymiękasz

Ostatnia aktualizacja 8 sierpnia 2023 przez Redakcja

W przeświadczeniu wielu osób gimnazjum było siedliskiem młodzieńczej patologii. Przenoszenie dzieci w okresie dojrzewania do zupełnie nowego środowiska na 3 lata tylko po to, aby później jeszcze raz je przenieść faktycznie mogło nie być najszczęśliwszym pomysłem. Jednak jak pokazały kolejne lata, degeneracja wśród młodych osób postępuje i nie ma to nic wspólnego z ich miejscem przebywania czy nauki. Nie mamy zamiaru moralizować młodzieży, bo to zadanie rodziców, a my chcemy im jedynie pomóc opisując zabawę w „wymiękasz”. Mamy nadzieję, że Ty nie wymiękniesz i przeczytasz ten artykuł do końca.

Zabawa Wymiękasz na czym polega?

Mamy rok 2010 wybucha afera z grą w słoneczko, w internecie pojawiają się informacje o 14-latce grającej w słoneczko. Jej relacja z przebiegu gry mrozi krew w żyłach rodziców, którzy postanawiają nakładać prewencyjne szlabany, zwłaszcza na dziewczynki.

Rok później okazuje się, że to nie jedyna seksualna gra wymyślona przez młode osoby. Na scenie pojawia się „Wymiękasz” gra co tu dużo kryć o zdecydowanie lżejszym kalibrze, chociażby przez wzgląd na jej bezpieczeństwo.

Zabawa w Wymiękasz potrzebuje do gry co najmniej dwóch osób różnej płci. Zazwyczaj jednak dzieje się to na imprezach z alkoholem, na których jest większa grupa dzieciaków.

Dobierają się one w pary lub te są losowane. Następnie nastolatki stają naprzeciwko siebie w bieliźnie i dotykają wybranych partii ciała partnera/partnerki.

Przy każdej zmianie dotykanego miejsca zadają pytanie „Wymiękasz?”, jeśli pytana osoba odpowie, że tak, zabawa zostaje przerwana. Jeśli odpowiedź będzie przecząca osoba macająca dotyka coraz bardziej intymnych miejsca i wiadomo, które miejsca są docelowe.

Tak pokrótce można opisać grę w wymiękasz, proste zasady dające sporą przestrzeń do zawstydzenia i problemów psychicznych na dalszym etapie życia. Jedyną „dobrą” rzeczą w tej całej zabawie jest to, że nie kończy się ona stosunkiem.

Zasady gry mogą się różnić zależnie od lokalnej społeczności, w niektórych relacjach, nie trzeba się rozbierać a jeszcze w innych zaczyna się od kolana i przesuwa w wiadomym miejscu.

Postępująca seksualizacja

Kiedyś to były czasy a teraz nie ma czasów, tak nieco ironicznie mogą odpowiedzieć młode osoby na próbę pokazania im jak łatwo ulegają modom z YouTuba, TikToka czy Instagrama.

Dla wielu młodych osób obecnymi idolami są osoby o kontrowersyjnej przeszłości. Wiele z nich znanych jest z tego, że są znane i poza historią ze skandalami często na tle seksualnym nie mają nic do zaoferowania.

Nastolatków to nie obchodzi, wiszą „dymy” i popularność wspomnianych osób, a to działa na nich bardziej niż jakakolwiek gadka umoralniająca.

Seks już dawno przestał być tematem tabu i dobrze, problem pojawił się w momencie, gdy nawet osoby tworzące treści dla dzieci zaczęły wprowadzać do nich seksualne elementy. Mało tego osoby złapane za rękę nie widziały nic w tym złego i dopiero pod presją opinii publicznej oraz utraty pieniędzy wprowadzali zmiany na swoich kanałach.

To tylko pokazuje, że po obu stronach są osoby, które bezrefleksyjnie podchodzą do kwestii intymności.

Zabawa w Wymiękasz nie jest najgorszym pomysłem na jaki wpadły nastolatki. Co prawda, gdy nikt nie wymięknie robi się niezręcznie, zwłaszcza gdy mówimy o 14 latkach, jednak to wciąż nic w porównaniu do innych seksualnych gier młodzieży.

Nie tylko gra w Wymiękasz

Wbrew pozorom gra w Wymiękasz nie należy do najbardziej kontrowersyjnych zabaw mających miejsce na spotkania młodych ludzi.

Przytoczone słoneczko to nic innego jak grupowy seks przeprowadzany pod pretekstem wyzwania i zabawy.

Podobnie ma się sprawa z grą w tęczę, która polega seksie oralnym jednego chłopaka z wieloma dziewczynkami.

Do tego dochodzi gra w pociąg będąca wariacją gry w słoneczko i wiele innych „zabaw i gier”, które mogą przyprawić rodziców o ból głowy.

Dlatego istotne jest, aby zainteresować się edukacją seksualną własnego dziecka. Nawet jeśli uważamy je za mądrą młodą osobę, presja ze strony grupy rówieśniczej może zaprowadzić je do niewłaściwego miejsca.

Czy zabawa w Wymiękasz jest prawdziwa?

Jak to często bywa, gdy jedna strona napisze artykuł na kontrowersyjny temat pozostałe media kopiują wiadomość jedynie delikatnie zmieniają treść.

Większość artykułów i doniesień o grze Wymiękasz bazuje na relacji jednej 14 latki, z nieznanego miasta i nieznanej szkoły. Rozumiemy chęć ochrony dziecka, problem w tym, że taka wiadomość może zostać zmyślona.

Dziwnym trafem, informacja pochodziła od 14 latki, podobnie jak w przypadku słoneczka. W jednym i drugim przypadku okazało się, że wiele doniesień jest fałszywych.

Nie oznacza to, że gra została w 100% zmyślona, zwłaszcza po nagłośnieniu incydentów z nią związanych. Wiele młodych osób dowiedziało się o tej zabawie z wpisów przestrzegających rodziców przed grą w Wymiękasz.

Należy jednak zaznaczyć, że psychologowie nigdy nie bili na alarm w kwestii tej zabawy a rodzice nie zgłaszali masowo problemów w szkołach dzieci. Zabawa w Wymiękasz tyczyła się patologicznych zachować młodzieży i nie była normą.

Zapewne dziś wciąż są dzieci, które postanawiają zagrać w Wymiękasz, jednak są to pojedyncze przypadki i jeśli Twoje dziecko ma dobre wzorce prawdopodobni nigdy nawet nie wpadnie w towarzystwo, które bierze udział w takich grach.

To już wszystko w temacie gry w Wymiękasz. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozumieć czym jest ta seksualna zabawa i dlaczego warto dbać o edukację seksualną swoich dzieci.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %