Ostatnia aktualizacja 7 sierpnia 2023 przez Redakcja

Dzieci nie raz zaskakują kreatywnością, niestety nie zawsze w ten pozytywny sposób, zwłaszcza w okresie licealnym i burzliwego dorastania. Naturalnym jest, że młode osoby są zainteresowane seksualnością a ich hormony buzują. Problem pojawia się w nadmiernej seksualizacji młodych ludzi i przekraczaniu granic, które nie powinny być przekraczane. Przykładem tego jest gra w tęczę nazywana również zupełnie bezpodstawnie zabawą. To tylko pokazuje jak młode osoby podchodzą do kwestii erotycznych i poszanowania samych siebie. Zapewne dziwisz się skąd tak negatywny wydźwięk, skoro mówimy o grze w tęcze, a nie brzmi to jak coś złego. Właśnie po to powstał ten artykuł by uświadamiać rodziców, że nawet z pozoru niewinne nazwy zabaw kryją za sobie drugie dno.

Zabawa w tęczę na czym polega?

Kilkanaście lat temu rodzicami wstrząsnęła zabawa w słoneczko. Szybko okazało się, że młode osoby bawią się na wiele niewybrednych sposobów.

Jedną z takich zabaw była i wciąż jest zabawa w tęczę, jest pozornie bezpieczniejsze od słoneczka, ale tylko „pozornie” i wciąż niemoralna w tak młodym wieku.

Na czym polega zabawa w tęczę? Zasady są bardzo proste, w grze bierze udział kilka dziewczyn i chłopak. Dziewczyny nakładają na usta różne rodzaje szminek, tak aby łatwo było je odróżnić.

Następnie dochodzi do seksu oralnego, dziewczyny biorą penisa chłopaka do ust, jedna po drugiej. Różne kolory szminek zostają na członku chłopaka tworząc rzeczoną tęczę.

Wygrywa ta dziewczyna, której kolor szminki znajdzie się najdalej.

Brzmi jak niezła zabawa na orgię dla dorosłych osób, ale nie jak coś czym powinny zajmować się de facto dzieci. Gra jest popularna wśród młodych roczników liceów i techników, osób w niegdysiejszym wieku gimnazjalnym.

Skąd popularność zabawy w tęczę i jakie niesie zagrożenia?

Ciężko mówić to o dojrzałości i pełnym zrozumieniu dla tego czym jest zabawa w tęczę. Prawdopodobnie popularność tej zabawy związana jest z książką Paula Rudista „Rainbow Party”, która została mocno skrytykowana.

Zabawa w tęczę jest niebezpieczna, w końcu to często seks oralny z nieznajomymi chłopakami. Osoby, które nie biorą udziału w zabawie mogą zostać napiętnowane i wykluczone z grona wzajemnej adoracji.

Z perspektywy dorosłej osoby, nikt nie chciałby się należeć do takiej grupy znajomych, ale gdy przypomnimy sobie młodzieńcze lata, zdamy sobie sprawę z tego jak ważna jest akceptacja rówieśników. Zapewne wielu z nas nigdy by nie wzięło udziału w takiej grze będąc nastolatkiem, niemniej możemy przynajmniej się postarać skąd chęć uczestnictwa w tej zabawie.

Zagrożenie z chorobami wenerycznymi jest nawet większe niż w przypadku niesławnej gry w słoneczko. W tamtej „zabawie” używano zabezpieczeń, w tym przypadku takich nie ma.

Niestety dzieci w tym wieku często nie mają świadomości, że seks oralny niesie ze sobą zagrożenie zarażania chorobami wenerycznymi.

Czy zabawa w tęczę jest prawdziwa?

Jeśli czujesz się jako rodzic trochę przestraszony to może okazać się, że zupełnie bezpodstawnie. Choć zabawa w tęczę jest znana wśród niektórych nastolatków to w praktyce nie ma dowodów na to, że ktokolwiek bierze udział w takich zabawach.

W internecie można znaleźć rozmaite historie opisujące wspomnienia z takich zabaw, ale szybko okazuje się, że autor jest nieznany, nie da się go zweryfikować, a sposób opowiadania historii jak i jej treść jest powielana.

Psychologowie i lekarze nie potwierdzają takich przypadków a historie, które mówią o nauczycielach straszących rodziców zabawą w słoneczko nigdy nie zawierają informacji od jakiego nauczyciela te informacje pochodzą.

Podobnie było z grą w słoneczko, która choć miała miejsce to dużo rzadziej i została niepotrzebnie rozdmuchana, tylko przenikając do świadomości nastolatków.

Nie mamy żadnych dowodów pozwalających stwierdzić, że gra w tęczę ma miejsce, ale trzeba pamiętać, że nastolatkowie robią wiele nieodpowiedzialnych rzeczy, które często mogą być gorsze.

Dlatego rolą dorosłych jest uświadamianie i rozmowa o seksie oraz zagrożeniach jakie ze sobą niesie, w końcu to nie tylko przyjemność.

Inne gry, na które należy uważać

Zabawa w tęczę to jedna z wielu gier rzekomo praktykowanych przez nieletnie osoby. Zdecydowanie najbardziej popularna jest gra w słoneczko, która ogromne zainteresowanie mediów zyskała w roku 2010.

Warto wspomnieć również o grze w „wymiękasz” i „pociąg”. Choć informacja o tych grach może budzić grozę u rodziców, to w rzeczywistości takie zabawy dotyczą patologicznych i jednostkowych sytuacji.

Wymienione gry nie są czymś normalnym w świecie nastolatków i szanujące się młode osoby nawet nie wiedzą o istnieniu takich zabaw. Nie musisz się martwić na zapas, ale zachęcamy do rozmowy z dzieckiem na tematy często niewygodne, ale mogące uchronić je przed nieprzyjemnymi błędami młodzieńczej głupoty.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %