Ostatnia aktualizacja 21 marca 2023 przez Redakcja

Na rynku portali randkowych pełno jest stron skierowanych do wszystkich. Jest to w pełni zrozumiałe ze względów finansowych, z drugiej strony bardziej ukierunkowane portale randkowe mogą znaleźć la siebie nisze. Zapisanisobie.pl są pod tym względem wyjątkowe, gdyż celują w konkretnych użytkowników. Celem strony jest łączenie w pary osób wierzących i co ciekawe faktycznie się im to udaje. W przeciwieństwie do kilku portali, które tylko reklamują się jako katolickie, Zapisani Sobie dobrze spełniają swoją rolę. Niniejszy artykuł będzie naszą opinią o zapisanisobie.pl oraz zbiorem opinii innych użytkowników.

Zapisani Sobie co to za portal randkowy?

Znalezienie dobrego serwisu randkowego nie jest takie proste. Jesteśmy zalewani aplikacjami i stronami nastawionymi na zysk.

Zapisanisobie.pl to portal randkowy założony w roku 2007, który początkowo był darmowy. Obecnie by móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu należy uiścić niewielką roczną opłatę, ale o tym w dalszej części artykułu.

Nazwa strony mogłaby nadawać się również dla typowego portalu randkowego, ale już po pierwszym zetknięciu z witryną widzimy, że mamy do czynienia z portalem katolickim.

Nasze randki przeznaczone są dla katolickich singli i osób mających możliwość zawarcia sakramentu małżeństwa − samotnych rodziców, osób po rozwodzie cywilnym bez zawartego ślubu kościelnego (lub mających stwierdzenie nieważności sakramentu małżeństwa).

Ten cytat ze strony głównej jasno definiuje profil użytkowników zapisanisobie.pl.

Również sekcja pokazująca użytkowników, którzy dzięki stronie stanęli na ślubnym kobiercu i cytaty z Pisma Świętego nie pozostawiają złudzeń.

Co istotne za portalem stoi polska firma:

 • „ARSCOM” Usługi Informatyczne,
 • Deskurów 34, 07−201 Wyszków,
 • NIP: 7621509229,
 • REGON: 551296175.

Ułatwia to znalezienie opinii o zapisanisobie.pl co może mieć duże znaczenie głównie dla męskiej części użytkowników, którzy skarżą się na sposób prowadzenia strony internetowej.

Niestety portal randkowy dla katolików, pod pewnymi względami nie „dowozi” aspektów moralnych, z którymi miałby być kojarzony.

5.2 TOTAL SCORE

Zapisani Sobie opinia

Rejestracja
zapisani sobie logo

Zapisani Sobie to katolicki portal randkowy, ale zdecydowanie nie dla wszystkich. Wysoka ocena jakości dopasować wynika wyłącznie z tematyczności strony. Nie jest to jednak równoznaczne z łatwością znalezienia pary. Portal ma swoje zalety i wady, ciężko jednoznacznie określić czy warto z niego korzystać.


Jakość dopasowań 9
Funkcjonalność 4
Łatwość i wygoda użycia 3
Obsługa klienta 2
Cena 8
PROS
 • Konkretna grupa docelowa
 • Jak na płatny serwis niskie opłaty
 • Mało fałszywych profili
CONS
 • Przestarzały interfejs
 • Mało nowych kont
 • Usuwanie opłaconych kont
 • Wymuszanie akceptacji poglądów religijnych
 • Specyficzny typ użytkowników

Zapisanisobie.pl opinie o profilu użytkowników

Standardowo każdą recenzję portalu randkowego zaczynamy od opinii o profilu użytkowników danej strony.

Na stronie głównej znajdziemy informację, iż na stronie jest ponad 70.000 aktywnych użytkowników.

Niestety nie wiemy i nie jesteśmy w stanie zweryfikować kto jest uważany za aktywnego użytkownika.

Korzystając z filtrów wyszukiwań ze zaznaczoną opcją „tylko osoby ze zdjęciem” znaleźliśmy:

 • 15968 – wszystkich kobiet na stronie,
 • 487 – kobiet w wieku 18-24 lat,
 • 5140 – kobiet w wieku 25-34 lat,
 • 9589 – kobiet w wieku 35-50 lat,
 • 1714 – kobiet 51+

Liczby te nie wyglądają najgorzej, problem zaczyna się, gdy sprawdzimy, ile kont zostało założonych w przeciągu ostatniego miesiąca, a była to liczba 136 osób ze zdjęciem i 217 łącznie.

Oznacza to, że strona nie posiada dużego napływu nowych użytkowników, a liczb „aktywnych kont” może dotyczyć starszych kont niż 1 miesiąc.

Na portalu jest przewaga mężczyzn, ale to typowe dla większości stron randkowych.

Zapisanisobie.pl w żadnym rankingu popularności portali randkowych nie znajdują się w TOP10, ale posiadają istotną bazę użytkowników, obok, której nie można przejść obojętnie.

Portal sprawdzi się jako miejsce do randkowania głównie dla osób w średnim wieku.

Dobrze, ale liczba użytkowników to tylko jeden z czynników wpływających na opinię o tym czy warto założyć konto na danej stronie.

Drugim nie mniej istotnym jest profil użytkowników a ten jest bardzo konkretny. Zapisani Sobie to strona dla:

 • Katolickich singli,
 • Osób mogących zawrzeć sakrament małżeństwa,
 • Samotnych rodziców,
 • Osób po rozwodach,
 • Wdowach i Wdowcach,
 • Osób o chrześcijańskich wartościach.

To bardzo konkretny segment osób a co najważniejsze nie są to tylko czcze słowa. Przeglądając profile użytkowników bez problemu natkniemy się na informacje o tym, że Bóg i wiara są dla nich istotne. Wiele osób przedstawia również w opisach konserwatywne podejście do życia.

Jeśli szukasz takich wartości to jest to prawdopodobnie najlepszy portal katolicki w Polsce.

Ostatnim aspektem, obok którego nie możemy przejść obojętnie jest liczba fałszywych kont a ty jest bardzo mało. Weryfikacja konta jest szczegółowa i ręczna a dodatkowo mocno restrykcyjna.

Tworząc dla was opinie o różnych portalach randkowych bez trudu jesteśmy wskazać sfałszowane profile w przypadku zapisanisobie.pl mamy wrażenie, że zdecydowana większość należy do prawdziwych osób.

Czy Zapisani Sobie są płatni?

zapisani sobie oplaty

Pomówmy teraz o tym co interesuje wiele osób, czyli o płatnościach. Jak wspomnieliśmy we wstępie strona została stworzona jako darmowy produkt, jednak co zrozumiałe w roku 2012 przeszła na płatny system.

Zapisani Sobie jak wszyscy chcą zarobić na swoje utrzymanie.

Strona zapisanisobie.pl pozwala na darmową rejestrację i wyszukiwanie użytkowników, jednak pełną funkcjonalność uzyskuje się po opłaceniu rocznego abonamentu w kwocie 25zł.

Czy to dużo? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale porównując to do niedawno recenzowanej strony przeznaczeni.pl gdzie miesiąc kosztował 9zł a tu nieco ponad 2zł, należy mówić o atrakcyjnej cenie.

W naszej opinii jak na płatne portale randkowe zapisanisobie.pl oferują jedną z bardziej atrakcyjnych cen.

Zapisani Sobie opinia o funkcjonalności serwisu

zapisani sobie opinia o interfejsie

Każdy kto był na stronie zapisanisobie.pl ten wie, że tak nie projektuje się współczesnych stron.

Przeglądając historyczne zapisy strony widać, że nie zmieniła ona swojego wyglądu i funkcjonalności od swojego powstania i to czuć.

Co prawda sama nieciekawa szata graficzna nie powinna być przeszkodą na drodze do znalezienia miłości, ale na pewno w tym nie pomaga.

Wiecie co jeszcze w tym nie pomaga? Archaiczny interfejs, na stronie głównej mamy komunikaty od administratorów, które zajmują większą część całej strony, status konta i niewielkie pole do wyszukiwania innych osób z prawej strony.

Najważniejszy aspekt funkcjonowania witryny jest słabo widoczny.

Same filtry działają poprawnie i pozwalają wyszukiwać ludzi po najważniejszych wytycznych jak chęć posiadania dzieci czy miejsce zamieszkania.

Przeglądanie zdjęć nie sprawia większych problemów podobnie jak pisanie wiadomości i kontaktowanie się z użytkownikami.

Na pewno negatywnie na popularność zapisanisobie.pl wpływa brak aplikacji na Android i iOS co w dzisiejszym świecie jest niemal obowiązkowe. Strona co prawda jest responsywna, ale korzystanie z niej na telefonie jest mało przyjemne.

Zapisani Sobie opinie mężczyzn

Łatwość znalezienia i liczba opinii dostępnych w internecie są jednymi z najlepszych wyznaczników faktycznej popularności danego serwisu randkowego.

Znalezienie opinii o zapisanisobie.pl nie było proste, a jak już je znaleźliśmy to były w głównej mierze negatywne. Szczególne zastrzeżenia do działania serwisu mają Panowie.

 • Kłamcy – Wywalają ludzi z portalu pseudo randkowego nawet nie pozwalając na aktywację konta i to bez podania jakichkolwiek przyczyn. Najczęściej czynią to wobec mężczyzn. Ot pseudo katolska moralność, miłość i tolerancja tylko dla wybranych, za co karzą sobie jeszcze słono płacić (to już chyba z religii Mojżeszowej żywcem wzięte, bo pasuje jak ulał). Nie polecam.

Jeden z użytkowników popularnego serwis wykop otrzymał taką wiadomość:

zapisani sobie negatywne dzialania

Można mieć zastrzeżenia co do wymuszania akceptacji nauczania Kościoła Katolickiego, z drugiej strony w końcu to portal katolicki. Osoby piszące komentarze takie jak te poniżej ewidentnie nie brały pod uwagę, że ktoś podchodzi na poważnie do tego, że portal jest katolicki:

 • Ekspert_z_NASA – Ostatnio kilka razy temat przewinął się przez mirko, więc w wolnej chwili postanowiłem sprawdzić cały ten portal dla katolickich singli. Okazuje się, że tak samo jak w kościele – NIE MA ŁATWO. I tak samo jak w kościele – KAŻDA CHĘĆ, SZYBKO JEST GNOJONA PRZEZ MODERACJĘ/KSIĘŻY.
  W skrócie: Pięć razy zostałem odrzucony, bo ankieta w profilu nie jest wypełniona treścią, którą akceptuje moderator. Nie trollowałem, odpowiadałem na pytania w zgodzie z tym co myślę, bez głupawki, na poważnie
 • Weeego – daj sobie spokój z tą stroną, ja dałem spokój jak laska chciała iść do kościoła przed randka, szkoda nerwów

Dodatkowo w komentarzach można zauważyć narzekania na brak możliwości założenia konta przystojnej osoby i przeprowadzenia testu jak będę reagować kobiety. Nie świadczy to o dojrzałości osób piszących komentarze, nie rozumieją one dla kogo jest ten serwis a dodatkowo z tonu wypowiedzi nie wynika aby były osobami wierzącymi.

Sami często jesteśmy pierwsi w wytykaniu uwag, ale w tym wypadku naszym zdaniem duże restrykcje pozwalają zachować katolicki charakter portalu. Chociaż nadmierny radykalizm nie jest dobrym, o czym nieco więcej za chwilę.

Poniższe zdjęcie pokazuje 3 opinie mogące sugerować nękanie męskich użytkowników zapisanisobie.pl

opinie o zapisani sobie

Problem w tym, że zostały one opublikowane tego samego dnia, co jak na portal z mało liczbą opinii jest podejrzane. Jakby tego było mało godzina dodania opinii jest bardzo zbliżona co jasno pokazuje, że zostały one stworzone przez jedną osobę.

Komentarze, które nas interesują i zainteresują Ciebie:

 • Gość – Absolutnie nie polecam zapisani sobie. Administratorzy szukają we wszystkim problemu. Robilem kilka prob opisywania siebie i za kazdym razem cos zle, az w koncu kazali mi doplacic dodatkowe zl a i tak nie uzyskalem moderacji.
 • gordon_Vice – Co do ludzi, spodziewałem się kogo tam zastanę, ale mimo to jakieś rozczarowanie się pojawiło. Uważam siebie za katolika, jestem wierzący, praktykuję co tydzień, ale też potrafię krytycznie spojrzeć na to co robi Kościół i mieć inne zdanie niż on. Podsumowując, nie jestem przesadnie religijny, ale też te sprawy nie są dla mnie obojętne. Ale z takimi poglądami ciężko tam kogoś spotkać. Mam wrażenie, że jest tam moco prawicowo, mocno pro PIS i jest tam reprezentowany radykalny nurt Kościoła. No i dużo starych panien. To fakt. 3/4 osób, ktore do mnie pisze to wiek 38+ przy moich 34. Trochę załamka, bo jestem pewien, że jakbm poszedł na tinder to bym przeszedł z jednej skrajności w drugą, bo tam ludzie mają wiarę gdzieś. A i interfejs strony to epoka kamienia łupanego. Topornie się z niego korzysta

To co przejawia się bardzo często w komentarzach i opiniach o Zapisani Sobie to radykalizm zarówno po stronie moderacji i użytkowników. Wiele zarzutów kierowanych jest w stronę radykalnej moderacji, padają tam personalne zarzuty do osoby, która ma decydować o tym kto zostanie przyjęty a kto nie. O ile nie ma sensu cytować obraźliwych uwag o tyle ich liczba każe sugerować, że coś jest na rzeczy.

Najczęstsze opinie mężczyzn o zapisanisobie.pl:

 • Możliwość usunięcia nawet opłaconego konta ze względów wyznaniowych,
 • Fanatyzm,
 • Niby katolickie wartości użytkowników a nie do końca,
 • Zła obsługa,
 • Nawet jak na katolicki portal zbyt konserwatywne podejście kobiet do spraw intymnych.

Pozytywne opinie o zapisanisobie.pl są w w mniejszości i nie tyle obalają negatywne komentarze co próbują bronić, tego że portal jest dla specyficznych osób i nie każdemu musi odpowiadać.

Zapisani sobie opinia kobiet

Panie nie zawsze są mniej krytyczne w przypadku swoich ocen dla portali randkowych, a jak jest w przypadku opinii o zapisanisobie.pl?

Pierwsza opinii, na którą się natknęliśmy potwierdza, że dzięki portalowi można poznać mężczyznę swojego życia.

 • Ola79 – Ja miałam w swoim srodowisku problem akurat z “z wzajemnym odnalezieniem się” (ludzie nie afiszują się tym że są chrześcijanami a na tym bardzo mi zależało) a tam poszło to bardzo gładko choć troszkę czasu mi to zajęło.

Z drugiej strony, również kobiety mają zastrzeżenia do nadmiernej konserwatywności strony.

 • Kinjia – Największym plusem tego portalu jest to, że ludzie, którzy tam są, nie zakładają kont, żeby sobie poflirtować czy pooglądać zdjęcia, tylko żeby rzeczywiście znaleźć drugą połówkę. Właśnie za to cenię także mydwoje, bo tam podejście użytkowników jest podobne. Jednak minusem, dla mnie, jest to mocno wyeksponowana wiara. Nie mam nic przeciwko katolikom czy chrześcijanom, jednak jak byłam na tym portalu, to muszę przyznać, za dużo tego dla mnie było.
 • Gość – Byłam na zorganizowanym przez nich spotkaniu w klubie. Stypa, jakiej nie doświadczyłam na najbardziej przygnębiającym pogrzebie.” heh, również byłem na śląskim spotkaniu, w katowickim klubie, podobne skojarzenia, było to kilka lat temu, kiedy to imprezy organizowała Iwona
 • Gość_Laurowy_Liść – Widziałam też parę zdjęc małżeństw, które się poznały na tym portalu , wiec niektórym na pewno ten portal pomógł. Ja oosbiście tam nie poznałam nikogo , choć spotkałam sie z 3 oosbami to nie zaiskrzyło niestety

Jak widać również kobietą nie za bardzo pasuje profil użytkowników mających konta na tej stronie.

Zapisani Sobie nasza opinia

Przejdźmy teraz do naszej opinii o Zapisani Sobie. Ta nie jest jednowymiarowa, gdyż konkretne cechy strony sprawiają, że jednocześnie łapie plusy jak i minusy.

Zacznijmy od plusów, które nie są do podważenia:

 • Niska opłata,
 • Konkretny profil użytkowników,
 • Weryfikacja profili.

Każdy się zgodzi, że 2zł miesięcznie to mało jak na płatny portal randkowy, a z zasady ukierunkowanie na konkretną grupę społeczną też jest zaletą.

Problem w tym, że strona jest zbyt hermetyczna i konserwatywna, a liczba negatywnych opinii o traktowaniu innych poglądów jest na tyle duża, że nie można jej przemilczeń.

Zgłaszanie profili osób, które nie chodzą do kościoła lub nie obnoszą się ze swoją wiarą pozostawia bardzo dużą zadrę na opinii o użytkownikach.

Dodatkowo traktowanie mężczyzn przez administrację i użytkowniczki strony psuje katolicki obraz strony.

Ogromnym minusem jest również usuwanie opłaconych kont tylko ze względu na inne poglądy osób, mających konto na serwisie.

W naszej opinii portal zapisanisobie.pl pomimo dobrych założeń, poszedł za daleko z restrykcjami i światopoglądowym przekazem. Dlatego nie możemy z czystym sumieniem zachęcić do założenia konta na tej stronie, ale osoby, które zaakceptują wszelkie wymogi i dostosuj się do rygorystycznego regulaminu mogą znaleźć tam swoją miłość.

Nie możemy zatem również odradzać założenia konta na zapisanisobie.pl, choćby ze względu na liczbę małżeństw jaka powstała dzięki tej stronie.

Ostatecznie wybór należy do Ciebie, mamy jednak nadzieję, że poruszone w tym artykule plusy i minusy tego serwisu pozwolą Ci podjąć dobrą decyzję.

Zapisani Sobie Twoja opinia

Jak zawsze na sam koniec zachęcamy Cię do podzielenia się w komentarzu własną opinią o serwisie zapisanisobie.pl. Zdajemy sobie sprawę, że jako użytkownicy możemy zwracać uwagę na inne aspekty funkcjonowania serwisu. Daj znać co Ci się podoba w zapisanisobie.pl a co by wymagało zmiany.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości na temat tego czy warto się rejestrować na zapisanisobie.pl a nasza opinia była jak najbardziej zbliżona do obiektywizmu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %