zdrobnienia dla chlopaka

W codziennej mowie rzadko używamy zdrobnień, chyba że dotyczą one naszych partnerów. Romantyzm w związku buduje się na wiele sposobów a wymyślenie sobie pieszczotliwych zwrotów, którymi będziemy się do siebie zwracać, dodaje do relacji jeszcze więcej czułości. Zastępowanie imion towarzyszy nam od czasów szkolnych, gdy wymyślamy przezwiska na naszych znajomych. Czy zdrobnienie dla chłopaka musi być oryginalne, a może lepiej posługiwać się sprawdzonymi zdrobnieniami? Sprawdźmy jakie pieszczotliwe zwroty dla mężczyzn są najpopularniejsze a jakie wyróżniają się oryginalnością.

Zdrobnienia dla chłopaka

Większość zdrobnień dla chłopaków opiera się na przyrównaniu do zwierząt. Nie ma w nich nic złego, ale podobnie jak z innymi zdrobnieniami należy uważać, aby ich nie nadużywać. Zbyt często używanie zdrobnień naraża nas na śmieszność i przesłodzenie relacji, nawet jeśli słodzisz herbatę to tylko dwie łyżki a nie cały kubek.

Używając zdrobnień możemy w zgrabny sposób ochładzać negatywne emocje. Wprowadzenie czułości a czasem żartobliwego kontekstu do napiętej sytuacji skutecznie rozładuje napięcie.

Zdrobnienia dobieramy najczęściej do charakteru lub wyglądu chłopaka. Mogą się one również odnosić do sytuacji, które razem przeżyliśmy.

Zapraszamy do sprawdzenia listy popularnych zdrobnień dla chłopaka.

 1. Kochanie,
 2. Misiu,
 3. Misiaczku,
 4. Skarbie,
 5. Aniele,
 6. Kocie,
 7. Serce,
 8. Tygrysku,
 9. Seksiaku,
 10. Ciastek,
 11. Ciacho,
 12. Cukiereczku,
 13. Ryjku,
 14. Bejbe,
 15. Dzióbku,
 16. Dziubasku,
 17. Pysio,
 18. Przytulaku,
 19. Księciuniu,
 20. Przystojniaku,
 21. Niuniek,
 22. Robaczku,
 23. Żuczku,
 24. Niuńku,
 25. Stworku.

Zapewne większość z tych zdrobnień dla mężczyzn jest Ci doskonale znana, ale mamy nadzieję, że choć część z nich była dla Ciebie nowością.

Angielskie zdrobnienia dla chłopaka

Nie da się ukryć, że wiele zdrobnień pochodzi z języka angielskiego i jest ich przełożeniem na język polski. Obecnie anglicyzmy są bardzo popularne w naszej mowie i choć wiele zdrobnień z języka angielskiego jest trudnych do bezpośredniego przetłumaczenia to są coraz chętniej używane.

Niektóre z zaproponowanych zdrobnień mogą wymagać delikatnego spolszczenia, ab brzmiały bardziej zdrobniale.

 1. Honey,
 2. Wonderboy,
 3. Darling,
 4. Cutie Pie,
 5. Pumpkin,
 6. Sugar,
 7. Sweets,
 8. Sweet Pea,
 9. Bubba,
 10. Bubs,
 11. Fluffy,
 12. Lovey,
 13. Big Guy,
 14. My Boy,
 15. Boy Toy,
 16. Cowboy,
 17. Boo,
 18. Snuggles,
 19. Papito,
 20. Sunshine,
 21. Adonis,

Wiele z angielskich pieszczotliwych określeń dla mężczyzn ma odniesienie do tamtejszej pop kultury. W naszej rzeczywistości rzadko kiedy używamy zdrobnień składających się z dwóch słów, podczas gdy w języku angielskim jest normą (chociażby przez wzgląd na jego budowę).

Czy twój chłopak polubi te pieszczotliwe zwroty?

W relacjach ludzkich nie ma utartego schematu, który zawsze działa. Jednak są pewne zachowania, których większa część ludzi nie lubi lub lubi. Używanie zdrobnień dla chłopaka na samym początku znajomości może być dość krępujące i niepożądane. Zwłaszcza podczas pierwszych randek używanie zdrobnień typu „kochanie” nie ma większego sensu.

Zaprezentowaliśmy Ci listę zdrobnień, które są popularne i bardziej niszowe. Nawet te najbardziej oryginalne nigdy nie będą tak dobre ja te wymyślone przez Ciebie. Postaraj się, aby zdrobnienie odpowiadało charakterowi Twojego chłopaka, podkreślało jego cechy fizyczne lub odnosiło się do sytuacji, które dobrze się wam kojarzą.

Bez dwóch zdań chłopak doceni Twoją inwencję twórczą i to, że nadajesz waszej relacji bardziej indywidualnego charakteru.

Większość mężczyzn w gruncie rzeczy lubi, gdy mówi się do nich zdrobniale. Jednak tylko wtedy, gdy dzieje się to bez udziału innych osób (skrępowanie) lub nie jest zbyt częste. Możesz również trafić na chłopaka, który będzie bardzo uczuciowy i przyjmie każdą ilość Twoich zdrobnień.

Sama musisz ocenić jak Twoja druga połówka reaguje na zdrobnienia i kiedy najbardziej na niego działają. Wyobraź sobie, że przez cały dzień zwracasz się do niego „słońce” po pewnym czasie przestanie to być urocze i stanie się nijakie, nie niosące ze sobą uczuć.

Zachęcamy również do sprawdzenia listy przezwisk i ksywek dla chłopaka, które również warto wprowadzić do związku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
33 %
Sleepy
Sleepy
67 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %