zdrobnienia dla dziewczyny

Dość specyficznym elementem większości związków jest używanie słodkich zdrobnień, które zastępują imiona lub standardowe przezwiska. Rzadko kiedy przezwiska stosowane na Twoją dziewczynę są tymi samymi, które Ty chcesz stosować. Niezależnie od tego na jakie zdrobnienia się zdecydujesz, pamiętać, aby z nimi nie przesadzać wśród znajomych, bo może to powodem do żartów, zwłaszcza że niektóre pseudonimy potrafią być naprawdę krępujące.

Zdrobnienia dla dziewczyny

Używanie zdrobnień jest sposobem na pokazanie indywidualnego charakteru relacji oraz uczucia jakie darzy się do drugiej osoby. W tym artykule chcemy skupić się na zdrobnieniach dla dziewczyn.

Zdrobnienia można podzielić ze względu na powszechnie stosowane oraz indywidualne nadawane na podstawie konkretnych cech charakteru czy wyglądu.

Jeśli jesteś, w której relacji z kolei to prawdopodobnie do tej pory nazywałeś zdrobniale dziewczyny w różny sposób. Dzięki temu jesteś w stanie oddzielić się od poprzedniego związku i zmiana zdrobnienia działa na tworzenie nowej relacji.

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych zdrobnień dla dziewczyny.

 1. Kochanie,
 2. Misiu,
 3. Stokrotko,
 4. Ziemniaczku,
 5. Gwiazdko,
 6. Piękna,
 7. Skarbie,
 8. Słoneczko,
 9. Myszko,
 10. Różyczko,
 11. Aniołku,
 12. Dziubku,
 13. Cukiereczku,
 14. Króliczku,
 15. Księżniczko,
 16. Motylku,
 17. Żabko,
 18. Tygrysku,
 19. Serduszko,
 20. Pączusiu,
 21. Mała,
 22. Życie moje,
 23. Kwiatuszku,
 24. Landryneczko,
 25. Serce moje.

Jak widzisz wiele z pseudonimów odnosi się do zwierząt, w końcu niemal każdy kocha zwierzęta i kojarzą mu się dobrze. Do najchętniej wykorzystywanych zwierzęcych określeń należą „kotku” i „myszko”, a niektóre z nich wykorzystywane są również w odniesieniu do chłopaków.

Słodkie zdrobnienia dla dziewczyny

Za najbardziej słodkie przezwiska dla dziewczyny uważa się te związane ze zwierzętami. Niestety ze słodkimi zdrobnieniami łatwo przedobrzyć i warto się kontrolować, żeby z pierwotnie dobrych intencji nie powstała szopka.

 1. Promyczku,
 2. Diabełku,
 3. Świnko,
 4. Sikorko,
 5. Kruszynko,
 6. Perełko,
 7. Czekoladko,
 8. Łasiczko,
 9. Sarenko,
 10. Syrenko,
 11. Zajączku,
 12. Pchełko,
 13. Różyczko,
 14. Buziaczku,
 15. Iskiereczko,
 16. Głuptasku,
 17. Gąsko,
 18. Chmurko,
 19. Niunio,
 20. Smerfetko.

To tylko nasze propozycje tego jak można mówić do dziewczyny w zdrobniały sposób, pamiętaj aby zaadaptować je do waszych relacji i charakteru drugiej połówki.

Angielskie zdrobnienia dla dziewczyny

Na koniec zostawiliśmy zdrobnienia dla dziewczyn w języku angielskim. Choć może wydawać się, że zwracanie się w obcym języku do dziewczyny jest nienaturalne to angielskie zwroty zakorzeniły się w naszej mowie i nie ma w tym nic złego.

Wiele z angielskich pseudonimów, nie da przetłumaczyć się 1:1 na język polski, gdyż zatracają swoją lekkość i brzmią co najmniej dziwnie.

 1. Honey,
 2. Babe,
 3. Gorgeous,
 4. Sweetie,
 5. Cookie,
 6. Cupcake,
 7. Hot Lips,
 8. Princess,
 9. Pinky,
 10. Deborah,
 11. Buttercup,
 12. Sweetie Pie,
 13. Dreamgirl,
 14. Divine One,
 15. Hottie,
 16. Lovebug,
 17. Universe,
 18. Juliette,
 19. Pretty Face,
 20. Watermelon,

Wiele z angielskich zdrobnień i pseudonimów tyczy się słodkich rzeczy. Cukier aż wylewa się z nich i dla polskich par może być go za dużo.

Jak używać pseudonimów dla dziewczyny?

Wykorzystanie zdrobnień czy przydomków na wczesnym etapie związku może być nie najlepszym rozwiązaniem. Naturalnie niektóre określenia jak „kochanie” czy „skarbie” mogą nasuwać się same, mimo to warto przez pewien czas się z nimi wstrzymać.

Choć przedstawiona lista zdrobnień zawiera zarówno popularne jak i nieco niszowe określenia to zawsze zachęcamy do stosowania własnych określeń. Najlepiej niech odnoszą się one do sytuacji, o których wiecie tylko wy, albo jednoznacznie będą powiązane z wyglądem lub charakterem Twojej dziewczyny.

Kobieta doceni, że wysiliłeś się nieco bardziej i w pewnym sensie ją znasz. Każdy chce być dostrzeżony a indywidualne zdrobnienia na to pozwalają.

Z drugiej strony sprawdzone „kochanie” będzie działać niezależnie od okazji. Zwrócenie się w ten sposób do dziewczyny może wywołać wyłącznie pozytywne emocje.

Na sam koniec warto podkreślić raz jeszcze, że używanie zdrobnień powinno być sporadyczne. Ciągle powtarzane słowo traci na znaczeniu. Tak samo jak najpopularniejsze polskie przekleństwo użyte przez osobę ciągle klnącą nie wywoła żadnego efektu a to samo użyte przez osobę, która nie przeklina zwróci uwagę wszystkich. Tyczy się to nie tylko zdrobnień, ale i komplementów, we wszystkim należy znać umiar.

Jeśli interesują Cię ksywki dla dziewczyny to odsyłamy do osobnego artykułu, w którym przedstawiamy ponad 100 ciekawych propozycji.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
8 %
Excited
Excited
8 %
Sleepy
Sleepy
8 %
Angry
Angry
17 %
Surprise
Surprise
8 %